آموزش, تصفیه آب

food grade

food grade (استاندارد درجه غذا)
 اهمیت وجود استاندارد فود گرید در دستگاههای تصفیه آب

foodgrade یا درجه غذا یکی از مهمترین و حیاتی ترین استانداردها در صنایع مواد غذایی و نوشیدنی است به این معنی که موادی که با آب و غذای انسانها در تماس هستند باید دارای استانداردهای خاصی باشند تا سلامت انسان به مخاطره نیفتد.

تمامی صنایع برای عرضه محصولات خود نیاز به بسته بندی مطمئن دارند به همین منظور کارخانجات تولید پلاستیک اقدام به ساختن پلاستیکهایی با نام فود گرید کردند که جهت بسته بندی و نگهداری مواد غذایی به ایده آل ترین شکل ممکن صورت گرفته است.

استاندارد غذایی فود گرید در واقع بسته بندی و استفاده از مواد پلاستیکی را در طولانی مدت به صورت ایمن و بیخطر میکند و درواقع هیچگونه مواد شیمیایی آسیب زایی به غذا یا نوشیدنی منتقل نمیشود.

 

فود گرید استاندارد درجه غذا

فود گرید استاندارد درجه غذا

 

در دستگاههای تصفیه آب آکواجوی ازقطعات پلاستیکی گوناگونی استفاده شده و آب به صورت دائمی با این قطعات در تماس است که اگر این مواداستاندارد درجه غذا (فود گرید) را نداشته باشد . سلامت آب تضمین نخواهد شد دارا بودن علامت فود گرید نشان دهنده آن است که محصول مورد نظر با رعایت پروتکل های بهداشتی تولید شده است و فاقد مواد شیمیایی مضر است .

فرایند استاندارد سازی food grade :

هدف تمام این سازمانها این است که آنها می خواهند اطمینان حاصل كنند كه هیچ چیز در مواد مورد استفاده وجود ندارد كه بتواند به تأمین و سلامت غذا آسیب برساند. علاوه بر این اگر هر چیزی در رنگ بو یا طعم غذا تأثیر بگذارد به طور خودکار از درجه بندی انطباق جلوگیری می کند.

پس از تأیید یک ماده برای تماس مستقیم با مواد غذایی یا استفاده از درجه غذایی( فود گرید) اکنون مواد پلاستیکی باید توسط یک تولید کننده معتبر که دارای گواهینامه ISO 9000 است اجرا شود و فرایندهای تولید خوبی را انجام می دهد .

این فرآیند تضمین می کند که محصولات نه تنها از مواد باکیفیت استفاده می کنند بلکه محصولات را از طریق فرآیندی با کیفیت تولید بالا که محصولی ایمن را فراهم می کند  پردازش می کنند .

پس از تولید مواد با مشخصات مورد نیاز گواهینامه ها تولید می شوند و تأمین کننده مواد نهایی باید قادر به حفظ زنجیره حضانت بین مواد و گواهینامه های کاربردی آن و تایید محصول باشند.

نوشته شده توسط: هاله نوروزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *