آموزش

رادیاتور پنلی یا پره ای

رادیاتور پنلی یا پره ای؟

رادیاتور پنلی یا پره ای ؟امروزه با توجه به استفاده روز افزون از سیستم های گرمایشی جدید از قبیل پکیج دیواری ، صحبت در مورد اینکه چه نوع رادیاتور می تواند بهترین گرمایش را ایجاد کند داغ شده است . در این میان عمده رقابت بین پنلی یا پره ای می باشد.

مقایسه رادیاتور ها از چند جهت انجام می شود که عبارتند از:

میزان گرمایش:

سوال اصلی این است که گرمایش پنلی بیشتر است یا پره ای؟ قطعا این فاکتور در ذهن خریدار رادیاتور یکی از مهمترین فاکتور ها به شمار می رود زیرا که مصرف کننده تمایل دارد که بتواند ایده آل تربن و بهترین گرمایش را از رادیاتوری که تهیه می کند دریافت کند. در رادیاتور ها واحدی به نام بازده حرارتی وجود دارد که نشان دهنده میزان  حرارت انتقال یافته می باشد. برای مثال 100 سانت  پنلی ایساتیس 1832 کیلو کالری بر ساعت بازده حرارتی دارد و در مقابل 12 پره رادیاتور پره ای بوتان که همان اندازه 100 سانت را دارد بازده حرارتی برابر 1896 کیلو کالری بر ساعت دارد . پس می توان نتیجه گرفت که یک پنلی و یک پره ای با یک اندازه تقریبا به یک میزان بازده حرارتی دارند.

 

<yoastmark class=

ماندگاری رادیاتور پنلی یا پره ای:

یکی از مواردی که موجب به یک خرید مطمئن می شود کیفیت و ماندگاری یک وسیله می باشد. همانطور که می دانید  پنلی از جنس فولاد تولید می شوند و رادیاتور پره ای از جنس آلومنیوم. واضح است که مقاومت فولاد به نسبت آلومنیوم بالاتر می باشد که همین امر موجب به این شده که اکثر  پنلی دارای مدت زمان گارانتی بیشتری می باشند به طور مثال پنلی ایساتیس دارای 15 سال گارانتی تعویض می باشد که در مقابل پره ای بوتان که بالاترین مدت زمان گارانتی را داراست دارای 10 سال گارانتی تعویض می باشد.

تعمیر پذیر بودن رادیاتور پنلی یا پره ای:

توجه به این نکته شاید اهمیت زیادی نداشته باشد زیرا که با توجه به مدت زمان بالای گارانتی و اینکه این گارانتی به صورت تعویض می باشد خیلی به ندرت پیش می آید که رادیاتوری نیاز به تعمیر داشته باشد ولی در این مورد می توان ذکر کرد که پره ای در صورتی که یک پره اش سوراخ شود امکان حذف همان پره را دارد اما در  پنلی این مورد امکان پذیر نیست و باید کل رادیاتور تعویض گردد. از معایب پنلی می توان به این نکته اشاره کرد که قابلیت کم و زیاد کردن ندارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *