آموزش, پکیج

پکیج مرکوری

پکیج مرکوری

پکیج مرکوری یکی از پرفروش ترین پکیج‌های خارجی در ایران می‌باشد و این امر دلایل زیادی از جمله خدمات پس از فروش مانند عیب یابی و تعمیر پکیج مرکوری دارد. هنگامی‌که شما نیازمند تعمیر و سرویس پکیج مرکوری می‌باشید باید این امر را به دست تعمیرکاران با تجربه و آموزش دیده بسپارید در غیر اینصورت نه تنها مشکل حل نمی‌شود بلکه دچار خساراتی نیز می‌شوید. با ما همراه باشید تا راهنمای عیب یابی و تعمیر پکیج مرکوری را فرا بگیرید.

از جمله ویژگی‌های مثبتی که نصب پکیج به جای سیستم شوفاژ خانه مرکزی و آبگرمکن دیواری دارد این است که پکیج دیواری علاوه بر تامین آب گرم منزل، می‌تواند آب مورد نیاز شوفاژ را در زمستان نیز تامین کند. علاوه بر این پکیج دارای میزان صدای بسیار کم می‌باشد و نوسانات دمای آب در آن محسوس نمی‌باشد. روشن شدن پکیج نسبت به شوفاژ بسیار کم صداتر است و از همه مهمتر راندمان آن نسبت به سیستم شوفاژ خانه مرکزی بسیار بالاتر است. همچنین ویژگی مثبت دیگر، اشغال کردن فضای بسیار کم از منزل نسبت به سیستم آبگرمکن دیواری و سیستم شوفاژ خانه مرکزی می‌باشد.

انواع مدل‌های مختلف پکیج مرکوری

پکیج دیواری مرکوری در دو مدل  تک مبدل و دو مبدل و ظرفیت‌های 24000 الی  40000 کیلو کالری در بازار وجود دارد. مرکوری ساخت ایران می‌باشد و برند تجاری مگاترم است. این دستگاه‌ها دارای قابلیت کارکرد با فشار آب مصرفی کم (0.2 بار) را دارند، دارای فن برای خروج گازهای احتراق می‌باشند و همچنین حداقل صدا را در هنگام کارکرد و روشن شدن دارند. از دیگر ویژگی‌های پکیج مرکوری دارا بودن سیستم ضد یخ زدگی، عیب یاب هوشمند الکترونیکی، سیستم کنترل هوشمند مدار گرمایش و آبگرم مصرفی، ضد گریپاژ پمپ و گرفتگی دودکش، همچنین دارای  قابلیت نصب دودکش دو داره می‌باشد. پکیج مرکوری دارای انواع مدل‌های زیر می‌باشد:

  •  24MD (دو مبدل فن دار ظرفیت 24000)
  •  24CB (چگالشی فن دار 24000)
  •  24FT (تک مبدل فن دار 24000)
  • پکیج مگاترم مگا 24 (تک مبدل فن دار 24000)
  •  28 (تک مبدل فن دار 28000)
  • 32 (تک مبدل فن دار 32000)
  •  XL (تک مبدل فن دار 36 کیلو وات)
  •  HD (دو مبدل فن دار 40 کیلو وات)

پکیج‌های مدل مگا 24، مرکوری XL و مرکوری HD دارای قابلیت استفاده از ترموستات اتاقی سیم دار و بی سیم هستند. دستگاه‌های تک مبدل دارای یک مبدل گرمایشی دو منظوره بایوترمیک می‌باشند و مدل‌های دو مبدل دارای مبدل اصلی مونوترمیک و مبدل ثانویه صفحه ای می‌باشند.

ظرفیت پکیج با توجه به ویژگی‌هایی مانند نوع شرایط آب و هوایی، موقعیت ساختمان و نوع عایق بندی مشخص می‌شود. پکیج‌هایی با ظرفیت 24000 برای متراژ 120 متر مربع، 28000 برای متراژ تا 180 متر مربع و مدل‌هایی با ظرفیت 35000 برای فضای 240 متر مربع مناسب می‌باشند. طبق مقرارت تایید شده ملی ساختمان (1390) حداقل متراژ لازم برای نصب پکیج در ساختمان مسکونی  و اداری 64 متر مربع می‌باشد، در غیر اینصورت تعبیه دریچه تامین هوای تازه جهت احتراق در محل نصب پکیج الزامی‌است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *