آموزش, پکیج

پکیج چگالشی

پکیج چگالشی

پکیج چگالشی جدیدترین نوع از پکیج های دیواری بوتان است که در آن مصرف سوخت کم و راندمان حرارتی بالا، از مزیت های آن در مقایسه با مدل های قبلی است.
وقتی گاز در مشعل دستگاه می سوزد، در اثر فرآیند احتراق گاز دی اکسید کربن و بخار آب تولید می گردد. در پکیج های معمولی محصوالت احتراق با دمای بالا (۱۵۰ تا ۳۰۰ درجه سانتی گراد) از دودکش خارج می شود. با توجه به اینکه در این دما آب در فاز بخار قرار دارد بخشی از انرژی گرمایی از طریق خروج محصولات احتراق با دمای باال هدر می رود.

در سیستم های چگالشی با اعمال تغییرات در طراحی پکیج، از محصوالت احتراق برای پیش گرمایش آب سرد ورودی به پکیج استفاده می گردد. لذا دمای گازهای خروجی تا دمای ۰۱ الی ۰۱ درجه سانتی گراد کاهش خواهد یافت. در این دما بخار آب تولید شده در طی فرآیند احتراق تقطیر گردیده و به کنداسه تبدیل می گردد. به همین دلیل به این گونه دستگاه ها پکیج چگالشی گفته می شود.

مزیت پکیج چگالشی چیست؟

در پکیج چگالشی دود حاصل از احتراق به عنوان یک مزیت شناخته شده است. بطوریکه دود ، قبل از خروج از پکیج دیواری حرارت خود را به آب سرد ورودی می دهد و آن را پیش گرم می کند.این عمل باعث میشود تا شعله ایجاد شده زمان کمتری را صرف گرم کردن آب انجام بدهد و در نتیجه در مصرف گاز نیز صرفه جویی شود.

همانطور که اشاره شد پکیج چگالشی برای پیش گرم کردن آب سرد ورودی از دمای حاصل از احتراق استفاده می کند.در این نوع از پکیج ها بعد از سوختن گازشهری دی اکسید کربن و رطوبت و سایر گازها از طریق دودکش به بیرون هدایت می شوند.

پکیج چگالشی چیست؟

بویلر (پکیج) چیست؟

وظیفه بویلر گرم کردن آب جهت مصارف مختلف می تواند باشد. در مصارف دیگر می توان به بخار، روغن اشاره کرد. سیستم گرم کردن نیز به این شکل است که مطابق تنظیم ما از 30 درجه تا 90 درجه آب را گرم می کند. سپس آب مصرف شده و وقتی از آب استفاده می شود دما کم شده و در سیستم سوفاژ هم به دیگ بر می گردد و مجددا افت حرارت با روشن و خاموش شدن پکیج ادامه پیدا می کند تا همان دما را به ما بدهند.

نحوه عملکرد پکیج چگالشی

در اثر سوختن گاز مشعل در دستگاه و به علت احتراق، گاز دی اکسید کربن و بخار آب بوجود می آید. محصولات احتراق با دمای بالا حدود 150 تا 300 درجه سانتی گراید در پکیج های معمولی از دودکش خارج می شوند. با در نظر گرفتن اینکه در این دما آب در فاز بخار می باشد، قسمتی از انرژی گرمایی بوسیله خارج شدن محصولات احتراق با دمای بالا اتلاف می شود. اگر نیاز به خدمات تعمیر پکیج داشتید می توانید از طریق همین سایت (فنی کارا) به اطلاعات نزدیک ترین افراد تعمیرکار پکیج دسترسی داشته باشید.

تفاوت پکیج معمولی با پکیج چگالشی چیست؟

در پکیج های دیواری معمولی پس از ورود انرژی به دستگاه مقداری از انرژی به شکل انرژی حرارتی و از راه خروجی دود و گازهای حاصل از احتراق از بین می رود.اما در پکیج های چگالشی همزمان با باز شدن یکی از شیرآلات آب گرم مصرفی شعله دستگاه روشن شده و گاز دی اکسید کربن و آب در محفظه احتراق تولید می گردد. دود حاصل از این احتراق توسط دودکش پکیج به محیط خارج از ساختمان و به هوای آزاد انتقال می یابد.

این نوع گازهای گلخانه ای می توانند در افزایش آلاینده ها در جو زمین و تغییرات دمایی هوا تاثیر گذار باشند.پکیج های چگالشی با هدف استفاده از گرمای درون تبخیر و بخار آب موجود در تولیدات حاصل از احتراق طراحی و تولید شده اند.

تفاوت پکیج معمولی با پکیج چگالشی چیست؟

مزایای پکیج چگالشی

مزایای پکیج چگالشی عبارتند از:

 • قبض انرژی کمتر
 • نصب آسان
 • مصرف کم سوخت های فسیلی
 • مصرف انرژی کمتر
 • به حداقل رساندن انتشار گازCO
 • جلوگیری از ورود گازهای گلخانه ای به هوا
 • کاهش گرمایش زمین
 • نکات مهم و جالب در استفاده از پکیج های چگالشی
 • به راحتی روی دیوار نصب می شوند.
 • دارای دودکش کوتاه هستند که به راحتی می توان در فضای بیرون نصب کرد.
 • در مکان هایی چون زیر پله و… نیز می توان به راحتی نصب کرد و استفاده کرد.
 • با سرویس سالانه این نوع پکیج ها می توان کارایی پکیج را افزایش داد.
 • طول عمر پکیج چگالشی بر اساس کیفیت ساخت، مدل و کاربرد آن متفاوت خواهد بود.

جهت تعمیر اننواع پکیج با ما در ارتباط باشید:

09170005033-09021185033

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *