آموزش, پکیج

 مبدل ثانویه

مبدل ثانویه

 مبدل ثانویه در مجاورت مبدل اصلی قرار گرفته و آب سرد ورودی به دستگاه در آن جریان دارد. درون محفظه ی مبدل اولیه نیز آب در تماس با شعله گرم می شود. به این ترتیب آب سرد موجود در مبدل صفحه ای با آبگرم موجود در مبدل اولیه در مجاورت هم قرار گرفته و به این ترتیب گرمای لازم را کسب می کند. به دلیل مقاومت بالایی که پکیج های دو مبدله در برابر رسوب پذیری دارند، عمدتا در شهرهایی که میزان املاح آب بسیار زیاد است از پکیج های دو مبدله استفاده می کنند.

در همین راستا برندهای مطرح و معتبر بازار این مدل پکیج را تولید و روانه بازار رقابت می کنند. با مراجعه به لینک بهترین پکیج میتوانید برندهای مطرح و معتبر بازار که پکیج هایی تک مبدله و دو مبدله با سطح کیفیت بسیار بالا عرضه می نمایند، به منظور خریدی بهینه و هوشمندانه متناسب با نیاز آشنا شوید. با توجه به برخوداری از مزیت های متعدد به طور عمده پکیج ها دو مبدله بیشترین کاربرد را دارند.

نوع و ساختار مبدل ثانویه

با شناخت مبدل ثانویه و کاربرد آن در پکیج میتوانید خریدی هوشمندانه تر را تجربه نمایید. به عنوان مبدل صفحه ای نیز شناخته می شود. ساختار این مدل از مبدل های حرارتی به این شکل است که لوله های گرمایشی، در دو جهت مخالف از هم قرار گرفته اند.

که آب سرد ورودی به محفظه مبدل ثانویه با قرار گرفتن در مجاورت مبدل اولیه گرم شده در مسیر خروجی جریان می یابد، آب سرد نیز در جهت مخالف در جریان است و بعد از گرم شدن مجدد وارد سیستم می گردد. این چرخه همچنان ادامه دارد و آبگرم مصرفی مورد نیاز را تامین می نماید. در تصویر زیر شماتیک کلی مبدل ثانویه پکیج و مسیر خروجی و ورودی آب سرد و گرم به محفظه ی مبدل را مشاهده می فرمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *