آموزش, تصفیه آب

پیش تصفیه جامبو

پیش تصفیه جامبو

پیش تصفیه جامبو در واقع گل و لای و شن وماسه داخل آب را تصفیه میکند تا آب مطلوبتری استفاده کنیم.اما پیش از اینکه بخواهیم شما را با پیش تصفیه ورودی ساختمان آشنا کنیم باید به شما بگوییم که منظورمان دقیقا از آب سالم چیست و چه آبی ناسالم به شمار می آید؟

بسیاری از افراد بر این باورند که اگر آبی میکروب داشته باشد یعنی ناسالم است و اگر میکروب نداشته باشد آب سالم خواهد بود اما اینطور نیست. در تعریف این نوع افراد، آب ناسالم گل آلود خواهد بود و آبی که سالم است آشغال و میکروب ندارد. اما حقیقت این است که آب سالم و ناسالم در واقع تفاوت های بسیاری با هم دارند و طیف تعریفی آن ها از آنچه که شما تصور میکنید بسیار گسترده تر است. در واقع برخی اوقات هم واقعا میکروب ها و ذرات درشتی در آب وجود دارند که نشان می دهد این نوع آب ها سالم نیستند اما علاوه بر این ها ذرات کوچکتری هم در آب وجود دارد که برای بدن مضر و حتی کشنده است که به آن ها املاح گفته می شود. این نوع آلودگی ها معمولا قابل دیدن نیستند و به همین دلیل هم عده ای تصور می کنند همین که آب عاری از هرگونه ذرات درشت باشد یعنی تمیز است.

پیش تصفیه آب ورودی ساختمان

برخی دیگر هم حتی بر این باورند که این املاح برای بدن مفید هستند و بدون هیچ گونه پیش تصفیه جامبو از آب شیر استفاده میکنند. نکته ای که باید بدانید این است که تنها بخشی از این املاح موجود در آب که آن هم در آب های طبیعی رودخانه و چشمه وجود دارد خواص درمانی خواهند داشت و برخی دیگر از املاحی که شما در آب های تصفیه شده شهری خواهیدیافت معمولا ترکیباتی دارند که برای سلامتی مضر هستند و از جمله آنها میتوان به مس، روی، منیزیم، جیوه، سرب و … اشاره کرد.

در بلندمدت میتوان گفت که این عناصر در بدن انسان ته نشین خواهند شد و ممکن است که حتی واکنش های شیمیایی هم از خود نشان دهند. در این حال بخش دیگری از املاح وجود دارند که جز املاح نامطلوب به شمار می آیند. میتوان گفت که این املاح در واقع شامل گچ و شن های بسیارریز است. این مواد به مرور زمان باعث گرفتگی عروق خواهد شد و همچنین خطر ابتلا به انواع بیماری های مختلف را افزایش میدهد. از جمله این بیماری ها می توان به بیماری های قلبی و عروقی اشاره کرد. بنابراین پیش تصفیه آب خانگییا به عبارتی فیلتراسیون بسیار حائز اهمیت است.

آیا آب‌های تصفیه‌ی شهری سالم است؟

در بخش بعدی از معرفیپیش تصفیه جامبو باید با میزان سالم بودن آب های شهری آشنا شویم. دقت داشته باشید که سالم بودن آب در واقع سطوح مختلفی دارد که درجه بندی های متفاوتی دارند. در مرحله اول از تصفیه آب، ابتدا مواد فیزیکی و همچنین آشغالی های موجود در آب که اندازه آن ها به نسبت سایرین بزرگتر است فیلتر خواهند شد و از آن جدا می شوند.

 

 

در مرحله دوم از تصفیه آب شهری، موادی که باز هم جسم فیزیکی هستند اما اندازه ای کوچکتر دارند مانند شن و ماسه و ریگ های کوچک از صافی های کوچکتر رد خواهند شد. مرحله سوم اما تصفیه شهری استو این مرحله که در واقع پیش تصفیه جامبو را نیز به دنبال دارد در واقع شامل کارهای نظیر استفاده از گندزداهای قوی می شود. در این بخش از کلر استفاده خواهد شد که در واقع برای از بین بردن میکروب ها و بیماری هاست. در نهایت هم آبی که پاکسازی شده است به شبکه آبرسانی تزری خواهد شد و بین منازل توزیع می شود. دقت داشته باشید این فرآیندی که گفته شد باعث می شود که آب تصفیه شود و املاح نامطلوب و همچنین فلزهای خطرناک آن از بین برود. اما همچنان هم املاحی وجود دارد که در بالا گفته شد و شما نمیتوانید آنها را وارد بدن خود کنید. برای اینکه به این امر پی ببرید باید این حقیقت را در نظر داشته باشید که کتری و یا سماور خود که شما آب را در آن میجوشانید دارای رسوب هایی در بدنه خواهد شد.

این رسوب هایی که شما مشاهده می کنید در واقع همان املاح نامطلوب است که طی فرایندی که آب جوشیده می شود از آن جدا خواهد شد و به بدنه ظرف خواهد چسبید. به طور کل هیچ خانواده ای آب آشامیدنی خود را پیش از اینکه بنوشد نخواهد جوشاند و همین هم باعث می شود تا یک حجم قابل توجه از این املاح به بدن ما وارد شود. این رسوبی که میبینید به مرور زمان به دیواره ظرف می چسبند در نهایت به دیواره رگ های ما خواهد چسبید.

در نهایت هم حجم قابل توجهی از این املاح وارد بدن ما خواهد شد و ممکن است که باعث بروز بیماری های مختلف شوند. در این بخش باید بدانید که در واقع تصفیه ای که در تصفیه خانه های شهری انجام می شود حداقل عملی است که باعث سالم سازی آب خواهد شد و در این حال هم شهروندان باید آب منازل خود را از پیش تصفیه کنند و اینجاست که پیش تصفیه جامبو حائز اهمیت خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *