آموزش, پکیج

شیر رفت و برگشت رادیاتور

شیر رفت و برگشت رادیاتور

به طور معمول سه نوع شیر رفت و برگشت رادیاتور وجود دارد که البته همواره برای نصب این شیر ها تنها به دو عدد از این شیر های رادیاتور شوفاژ نیاز می باشد.

1- شیرهای سوپاپ دار :

شیرهای سوپاپ دار که در بالای رادیاتورهای شوفاژ نصب می گردد همانند سایر شیرهای و یا والوها می باشد که تنها به منظور تنظیم جریان ورودی آب به رادیاتور مورد استفاده قرار می گیرند. با کم کردن این شیرها ورودی آب به رادیاتور شوفاژ کمتر می شود و در نتیجه گرمای  رادیاتور هم کمتر گردد و به نوعی دمای خروجی رادیاتورها را تنظیم می کنند.

2- شیرهای ترموستاتیک :

این نوع شیرها دقیقا در جای شیرهای سوپاپ دار ورودی رادیاتور شوفاژ نصب می گردند و وظیفه این شیرها، ورود آب به رادیاتور می باشد و می توانند همان وظیفه والوهای ورودی و سوپاپ دار رادیاتور شوفاژ را انجام دهند اما یک فرق اساسی دارند که باعث می گردد بتوانند تا با تشخیص دمای اتاق ورودی آب به رادیاتور را قطع و وصل کنند و در واقع همانند ترموستات با درجه محیط، گرمای محیط رادیاتور را تنظیم می کنند و محیط را گرم نگه می دارند. شیرهای ترموستاتیک بخاطر کنترل دما محیط برای صرفه جویی در مصرف انرژی بسیار توصیه می گردد و در صرفه جویی موثر می باشند. همچنین استهلاک پکیج را کمتر کرده و باعث طول عمر بیشتر برای پکیج میشوند .

3- شیرهای برگشت رادیاتور یا شیر زانویی :

شیرهای پایین رادیاتور شیرهای برگشت آب می باشند  و به شیر زانویی نیز معروف هستند که میزان آب برگشتی به سمت پکیج و یا موتورخانه را تنظیم می کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *