آموزش, پکیج

مراقبت از پکیج دیواری

دلیل خاموش شدن پکیج

اصول و روش‌های زیادی برای مراقبت از پکیج دیواری وجود دارد آنچه اهمیت دارد این است که کدام یک از این روش‌ها واقعاً موثر بوده و باعث افزایش دوام و کارایی این سیستم‌های گرمایشی می‌شوند؟! طبیعتاً یک فرد معمولی و غیرمتخصص نمی‌تواند پاسخ قاطع و درستی به این سوال بدهد. به همین دلیل نظر تعمیرکاران و سرویسکاران حرفه‌ای پکیج را جویا شدیم و آن ها بهترین و مطمئن‌ترین روش نگهداری پکیج دیواری را در ۱۰ مورد زیر خلاصه کردند:

 1. کنترل روزانه و منظم فشار پکیج؛
 2. از بررسی دودکش پکیج غافل نشوید؛
 3. به فکر رسوب گیری پکیج باشید؛
 4. سرویس کردن پکیج به صورت فصلی و منظم؛
 5. هر از گاهی نگاهی به فیلترهای آب بیندازید؛
 6. به سلامتی پمپ پکیج توجه کافی داشته باشید؛
 7. از محافظ برق استاندارد استفاده کنید؛
 8.  استفاده از کاورهای فلزی؛
 9. اجازه ندهید سیستم گرمایشی دچار یخ زدگی شود؛
 10. تغییر حالت دستگاه از زمستانه به تابستانه و برعکس؛

موارد نامبرده شده جزو بهترین و موثرترین روش‌های نگهداری پکیج محسوب می‌شوند که امتحان خودشان را به خوبی پس داده‌اند.

برای مراقبت از پکیج دیواری نکات زیر مهم است:

 • مراجعه به سرویسکاران مجاز پکیج بوتان: پیش‌تر درباره اهمیت سرویس کردن دوره‌ای و به موقع پکیج ها به طور مفصل صحبت کردیم؛ طبیعتاً پکیج های دیواری مارک بوتان نیز همچون سایر دستگاه‌های گرمازا به سرویس منظم نیاز دارند. منتها برای این کار حتماً باید از سرویسکاران مجاز و متخصص کمک بگیرید؛ در غیر این صورت ممکن است خطاهایی مانند استفاده از ابزارآلات نامناسب، تشخیص غلط عیب دستگاه و غیره رخ دهد. هر یک از این اشتباهات به خودی خود باعث کمتر شدن طول عمر پکیج و آسیب دیدن قطعات مهم و اصلی آن می‌شوند.
 • استفاده از پکیج به تناسب ظرفیت آن:چنانچه دستگاه گرمایشی ظرفیت مناسبی داشته باشد نه تنها کارایی و دوام آن بیشتر می‌شود؛ بلکه در مصرف برق و گاز نیز صرفه‌جویی خواهد شد. با این تفاسیر همواره باید به اندازه ظرفیت دستگاه از آن کار بکشید. به عنوان مثال اگر پکیج بوتان را با ظرفیت نسبتاً پایینی خریده‌اید و سپس آن را به صورت مداوم روشن نگهدارید دستگاه اصطلاحاً دچار “پیری زودرس” شده و سریع‌تر از موعد معمول مستهلک و از کار افتاده می‌شود.
 • نمایندگی فروش و تعمیرات پکیج در شیراز09170005044-09170005033

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *