آموزش, پکیج

هواگیری رادیاتور

هواگیری رادیاتور

هواگیری رادیاتور به زبان ساده:

برای هواگیری رادیاتور ابتدا یک پارچه‌ی کهنه یا کاسه را زیر دریچه‌ی هواگیری نگه دارید و آچار هواگیری شوفاژ را وارد این بخش کنید. آچار را در خلاف جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید تا هوا شروع به خروج کند.در این مرحله باید صدای خش خش بشنوید. وقتی آب شروع به خروج کرد آچار را در جهت عقربه‌ها ساعت بچرخانید تا شیر دوباره سفت شود.

مدت زمان هواگیری رادیاتور ها

هواگیری رادیاتورها مدت زمان مشخصی ندارد، و باید پیچ هواگیری را تا زمانی که آب خارج نشده باز نگه داشت. و همه رادیاتورها را جداگانه و یک به یک هواگیری کرد.

شاید از خود بپرسید چرا بعد از هواگیری، رادیاتورها گرم نمی شوند. باید به این نکته توجه داشت که احتمال دارد ایراد کار جای دیگری باشد. و نیازی به هواگیری نیست. اگر بعد از هواگیری پکیج ایران رادیاتور یا بوتان از روشن بودن دستگاه اطمینان دارید. می‌توانید برای رفع مشکل به یک تکنسین مراجعه کنید.

چند روش برای تشخیص زمان مناسب برای هواگیری شوفاژ وجود دارد. مثلا وقتی بیشتر از حد معمول طول می‌کشد تا گرم شود یا صداهای عجیب و غریب از آن شنیده می‌شود. اما بهترین روش بررسی نحوه‌ی پخش گرما در طول رادیاتور است. به قسمت‌های بالایی رادیاتور دست بزنید اگر قسمت‌هایی از آن سرد بود اما بخش پایین کاملا گرما پخش می‌شد یعنی حباب‌های هوا در آن جمع شده و مانع از جریان راحت آب در لوله‌ها می‌شود.

  نکته مهم:

اگر بعد از هواگیری هنوز هم رادیاتورها به شکل مطلوبی گرم نمی‌شدندنیاز به تخلیه و شست‌وشو دارند. برای این کار حتما باید از یک متخصص کمک بگیرید تا بدون آسیب رسیدن به رادیاتورها تمام رسوبات سیاهی که در لوله‌ها جمع شده است را خارج کند. همچنین برای هواگیری شوفاژ بدون آچار مخصوص می‌توانید از پیچ‌گوشتی و انبردست استفاده کنید. اما راه مطمئن‌تر استفاده از آچار مخصوص است چون بدون آسیب رساندن به شکل ظاهری شیر کار هواگیری را به آسانی برای شما انجام می‌دهد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *