آموزش, تصفیه آب

چراآب تصفیه شده بخوریم؟

چرا آب تصفیه شده بخوریم؟

چراآب تصفیه شده بخوریم؟چون مزایای نوشیدن آب تصفیه شده به قدری زیاد است که هیچ کس آن را جایگزین آب لوله کشی شهر و آب داخل بطری‌های آب معدنی نمی‌کند.

به گزارش خبرنگار نبض بازار گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، شاید یکی از بهترین خبرهای برای افرادی که به دنبال سلامت و زندگی سالم هستند، این باشد که مصرف آب تصفیه شده میام مردم بسیار رواج پیدا کرده است و همچنین محبوب شده است. مزایای نوشیدن آب تصفیه شده به قدری زیاد است که هیچ کس آن را جایگزین آب لوله کشی شهر و آب داخل بطری‌های آب معدنی نمی‌کند. اگر کمی در مورد خرید دستگاه تصفیه آب شک دارید، این مقاله را حتما بخوانید و با مزیت‌های آب تصفیه شده آشنا شوید.

مزایای آب تصفیه شده

آب تصفیه شده عاری از مواد شیمیایی و آلاینده‌ها است

تصفیه آب موارد بسیاری از آلاینده‌ها و مواد شیمیایی را از آب حذف می‌کند. این آلاینده‌ها شامل موارد زیر می‌شود:

  • فلوراید و کلرید. این مواد شیمیایی به طور معمول توسط مسئولین در تصفیه خانه‌های شهری برای پاکسازی آب لوله کشی شهری از آلودگی‌ها استفاده می‌شود ممکن است این مواد کار خود را خوب انجام دهند، اما برای مصرف سالم نیستند. ممکن است اندازه آن زیاد نباشد، اما با این حال این ماده‌ها شیمیایی هستند و در مقادیر زیاد می‌توانند مضر باشند.
  • آرسنیک. بسته به محل زندگی شما، آب شیر ممکن است دارای مقادیر خطرناک آرسنیک باشد. آرسنیک یک ماده سرطان‌زا قوی است که با افزایش خطر ابتلا به چندین نوع سرطان ارتباط مستقیم دارد. در آب تصفیه شده دیگر خبری از آرسنیک نیست.
  • آلومینیوم. اگر منبع آب شهری شما تصفیه نشده یا تصفیه ضعیفی داشته باشد، ممکن است منجر به افزایش مصرف آلومینیوم شود؛ فلزی که با بیماری آلزایمر، بیش فعالی، اختلالات یادگیری در کودکان، مشکلات پوستی، بیماری‌های کبدی و موارد دیگر ارتباط مستقیم دارد.

چراآب تصفیه شده بخوریم؟

چرا باید آب تصفیه شده بخوریم؟

آب فیلتر شده می‌تواند به جذب مواد مغذی کمک کند. اگر از دستگاه تصفیه آب یونیزه قلیایی استفاده می‌کنید، نه تنها آب تصفیه شده می‌نوشید بلکه آب قلیایی نیز مصرف می‌کنید. چنین آب تصفیه شده‌ای از بسیاری جهات عالی است؛ از جمله اینکه باعث می‌شود سرعت جذب مولکول‌های آب و مواد مغذی توسط سلول‌ها کاهش یابد. این نوع آب میزان سوخت و ساز بدن و سلامت کلی شما را نیز بسیار بهبود می‌بخشد.

کم آب در بدن نه تنها پوست را خراب می‌کند بلکه می‌تواند باعث بروز بیماری‌هایی مانند سنگ کلیه نیز بشود. آب تصفیه شده برای سنگ کلیه بهترین درمان است و در صورت مصرف مداوم از بروز آن نیز جلوگیری می‌کند.

چراآب تصفیه شده بخوریم؟

آب تصفیه شده سلامت پوست را بهبود می‌بخشد.نوشیدن آب تصفیه شده، یکی از بهترین روش‌ها برای آب‌رسانی مناسب پوست است. از آنجایی که مصرف نوشابه‌ها و آب‌های گازدار روز به روز بیشتر می‌شود، به همین دلیل صنعت آرایشی و بهداشتی که بیشتر محصولات خود را به فروش می‌رسانند. آب تصفیه شده، به خصوص اگر به میزان کافی نوشیده شود، یکی از بهترین راه‌ها برای آب‌رسانی و سلامت پوست است؛ در عین حال باعث صرفه جویی در هزینه‌های غیر قابل تصور خرید لوازم آرایش می‌شود.

آب تصفیه شده بدن را سم زدایی می‌کند

 

سم زدایی یکی دیگر از مهم‌ترین مزایای سلامتی نوشیدن آب تصفیه شده است. نوشیدن آب تصفیه شده یا قلیایی می‌تواند تأثیر قابل توجهی در سم زدایی بدن شما داشته باشد. با توجه به مقدار غذایی که در روز می‌خوریم و همچنین از راه‌های مصرف مواد شیمیایی و سموم از راه‌های دیگر، سم زدایی برای سلامتی همه ضروری است. نوشیدن آب تصفیه شده یکی از مهم‌ترین مواردی است که می‌تواند شما را در رسیدن به این هدف یاری کند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *