آموزش, تصفیه آب

ضرورت خرید تصفیه آب

ضرورت خرید تصفیه آب

ضرورت خرید تصفیه آب مهمترین کار برای سلامت بدن شماست. یکی از اصلی ترین  حذف ترکیبات مضر، مواد شیمیایی، فلزات سنگین و باکتری ها از آب و در نتیجه حفظ سلامت بدن است. با خرید دستگاه تصفیه آب از ورود مواد مضر به سیستم ایمنی بدن جلوگیری می شود و به این ترتیب از بروز مشکلات جدی از قبیل اختلالات کلیوی، بیماری های گوارشی و غیره پیشگیری می‌شود.

بنا بر آزمایش های انجام شده، سیستم اسمز معکوس بهترین روش برای از بین بردن آلاینده ها، سموم و باکتری های موجود در آب است. به کمک این تکنولوژی و با استفاده از تصفیه آب خانگی آبی سالم آماده نوشیدن می شود.

کاهش هزینه‌ها

از دیگر دلایل و ضرورت خرید دستگاه تصفیه آب خانگی می توانیم به کاهش هزینه ها اشاره کنیم. چرا که هزینه تمام شده برای خرید سیستم تصفیه آب و سرویس سالانه آن بسیار کمتر از خرید آب معدنی می باشد. بنابراین توصیه می کنیم که با توجه به راهنما خرید دستگاه تصفیه آب،  به جای خرید روزانه بطری آب، این دستگاه را سفارش دهید و روزانه آبی با کیفیت و سالم  بنوشید.

کمک به حفظ محیط زیست

خرید دستگاه تصفیه آب خانگی و نوشیدن آب تصفیه شده نه تنها سلامت شما را تضمین می کند و از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است، بلکه با کاهش تولید زباله پلاستیکی و ظرف های یک بار مصرف، منجر به کمک به حفظ محیط زیست هم می شود. چرا که تجزیه این ظرف ها، دهه ها و حتی قرن ها طول می کشد. همچنین با کاهش مصرف پلاستیک علاوه بر جلوگیری از آلودگی محیط زیست، منابع طبیعی تجدید ناپذیری مانند نفت که در ساخت پلاستیک مورد استفاده قرار می گیرد نیز حفظ می شود. ضمنا تست تصفیه آب خانگی هم نشان می دهد که طعم و بوی آب تصفیه شده از آب معدنی مطلوب تر است.

.

جلوگیری از بیماری‌های بهداشتی

در واقع با خرید دستگاه تصفیه آب خانگی، باکتری ها، ویروس ها و مواد شیمیایی موجود در آب جدا می شوند و احتمال ابتلا به بیماری های مختلف  به حداقل می‌رسد. علاوه بر این دستگاه تصفیه آب مواد شیمیایی زیست آلاینده از قبیل فلوراید و کلر را پاکسازی کرده و جلوی تاثیرات مخرب آن ها را بر سلامت انسان می گیرد.

لازم به ذکر است که با تصفیه آب، کیفیت آن افزایش پیدا می کند و طعم بهتری را به غذاها و شیرینی ها می بخشد. در نهایت هم ذکر این نکته ضروری است که شست و شوی بدن و صورت با آب تصفیه شده،پوست را از خطرات بهداشتی در امان نگه می دارد و به این ترتیب به حفظ و بهبود بهداشت عمومی کمک بزرگی می‌کند.

محافظت از بدن در برابر کلر

یکی از موادی که به وفور در آب شهری مورد استفاده قرار می گیرد کلر است که در تصفیه خانه های شهری برای حذف انگل ها و باکتری ها به آب اضافه می شود. اما با وجود تمام مزایای کلر، این ماده برای بدن خطرات جدی به دنبال دارد و در صورت واکنش دادن با ترکیبات آلی تری هالومتان ها را که نوهی کارسینوژن هستندایجاد می کند. علاوه بر این در هنگام نوشیدن آب کلر وارد مجاری تنفسی شده و می تواند منجر به ابتلا به بیماری های تنفسی مانند آسم و یا تشدید آن شود. بنابراین استفاده از دستگاه تصفیه برای محافظت از بدن در برابر کلر امری ضروری است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *