آموزش, پکیج

نحوه عملکرد پکیج دیواری

نحوه عملکرد پکیج دیواری

نحوه عملکرد پکیج دیواری

در حالت کلی نحوه عملکرد پکیج دیواری برای گرم کردن آب مصرفی در آشپزخانه و سرویس بهداشتی، مطابق مراحل زیر است:

  1. شما شیر آب گرم را در جایی از خانه باز می‌کنید و در لوله‌های آب گرم، جریان ایجاد می‌شود.
  2. سنسور، جریان آب را تشخیص می‌دهد.
  3. برد الکترونیکی، همزمان دستور باز شدن جریان گاز و ایجاد جرقه را می‌دهد.
  4. جرقه زن با ایجاد جرقه، مشعل را روشن می‌کند.
  5. زمانی که شعله روشن شد، الکترود یا همان سنسور تشخیص شعله، کار جرقه زن را متوفق می‌کند.
  6. آبی که در حال عبور از لوله های باریک مبدل حرارتی است، گرم می‌شود.
  7. در این میان، ترموستات دمای آب را بررسی می‌کند تا به کمک برد، جریان گاز را به اندازه و مطابق با دمای تنظیم شده دستگاه برقرار کند.
  8. اگر شعله خاموش شود، با تشخیص سنسور شعله و دستور برد، جریان گاز قطع می‌شود. این از جمع شدن و انتشار گاز جلوگیری می‌کند.

در حالت زمستانی (یعنی برای گرمایش رادیاتور شوفاژها) به این صورت است که آب سرد وارد پکیج می‌شود و مطابق مراحل بالا آب گرم می‌شود. تنها تفاوت اینست که ورودی و خروجی آب سرد و گرم لوله کشی رادیاتورها جدای از آب مصرفی است و برخی قطعات از جمله سنسور دمای آب جداگانه است.

شاید برایتان جالب باشد که در کنار این همه مزایا که برای پکیج گفته شد، معایب پکیج را بدانید. از آنجایی که، پکیج دیواری به طور ثابت آب را گرم می‌کند و به جاهایی که آب گرم مصرف می‌شود می‌رساند و طرز کار پکیج دیواری به این صورت است که مخزنی ندارد و آب سرد را تقریباً همزمان باید گرم کند، ممکن است مصرف آب گرم بیش از حد توان تولید پکیج دیواری باشد و فشار آب کم شود.

آیا زمان قطع برق پکیج کار می‌کند؟

با توجه به اینکه برد پکیج با برق کار می‌کند، نبودن جریان برق باعث می‌شود که دستور ایجاد جرقه و باز شدن جریان گاز داده نشود و پکیج روشن نشود.

علاوه بر این، ایجاد چرخش آب گرم شده در لوله کشی‌های رادیاتورها هم وابسته به کارکرد پمپ سیرکولاسیون است. بنابراین کل عملکرد پکیج به بودن جریان الکتریسیته بستگی دارد. در برخی مدل‌های پکیج، برق مورد نیاز کار پکیج با باتری تأمین می‌شود، بنابراین قطعی برق عملکرد این نوع پکیج را مختل نمی‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *