آموزش, پکیج

مراقبت از پکیج دیواری

 

 

اصول مراقبت از پکیج دیواری،راهکارهای ساده ای که باعث میشود پکیج شما دیرتر خراب شود و عمر طولانی تری داشته باشد.1_- یکی از راه های نگهداری پکیج دیواری کنترل منظم و سرویس دوره ای این دستگاه است تا بدین طریق بتوان تمامی مشکلات احتمالی را قبل از جدی شدن شناسایی کرده و در پی رفع آنها باشیم. به عنوان مثال در شهرهایی که آب منطقه دارای املاح زیادی است در صورت تعویض به موقع یک صافی یا فیلتر می توان از بروز خرابی پمپ جلوگیری نمود. با این روش می توان از کارکرد صحیح و تنظیم بودن دستگاه اطمینان حاصل کرد. برای انجام سرویس دوره ای بهتر است از یک فرد متخصص در این زمینه کمک بگیرید، شرکت دیجی امداد با چندین سال سابقه در زمینه انجام تمامی خدمات مربوط نگهداری پکیج با ارائه ضمانت یکساله تمامی قطعات تعویضی آماده رسیدگی به مشکلات پکیج دیواری شما مشتریان عزیز می باشد.

2- از دیگر نکات نگهداری پکیج دیواری انتخاب یک محل مناسب برای نصب است. این دستگاه باید در محل هایی که از زمین یک الی دو متر فاصله دارد نصب شود تا در صورت نیاز به تعمیر بتوان بدون دردسر این کار را انجام داد.

3- کنترل فشار پکیج یکی دیگر از اصول نگهداری پکیج است که بهتر است به طور روزانه انجام شود. فشار استاندارد در اکثر پکیج های دیواری عددیست بین یک الی 1.5 بار، در صورتی که فشار دستگاهتان نوسان دارد نشان دهنده عدم تنظیم بودن فشار دستگاه بوده و نیاز به بررسی دارد.

4- بررسی دودکش ها یک طریقه نگهداری پکیج دیواری است چرا که در صورت مسدود بودن آنها می تواند خطرات جانی و خسارات مالی زیادی را به جا بگذارد. پس با به کار بردن کلاهک های ایمن و استاندارد می توانید تا حدود زیادی از تجمع مواد سمی و آلاینده در فضای اطراف جلوگیری کنید. پس یک اقدام برای نگهداری پکیج دیواری مطمئن شدن از باز بودن مسیر دودکش ها به منظور افزایش سطح ایمنی است.

5- داشتن اطلاعات لازم در رابطه با نگهداری پکیج در تابستان و یا نگهداری پکیج در زمستان و تغییر حالت زمستانه به تابستانه و برعکس نیز تاثیر بسزایی در افزایش طول عمر پکیج شما خواهد داشت چرا که با این کار به قطعات دستگاهتان اجازه بیشتری برای کار کردن می دهید.

6- وجود ذرات و آلاینده های متعدد در آب باعث و بانی بسیاری از خرابی ها و مشکلاتی است که ممکن است در دستگاه شما بروز کند. یکی از مهمترین آنها رسوب گرفتن اجزای مختلف پکیج دیواری است که به منظور نگهداری پکیج حتما بایستی رسوب گیری انجام شود. یکی از روش های موثر در عدم رسوب گیری ساختارهای داخلی تعبیه کردن یک رسوب گیر در محلی پیش از ورود آب به محفظه داخلی دستگاه است.

7- یک روش نگهداری پکیج که در سلامت دستگاه نقش مهمی دارد بررسی صافی و فیلترهای آب دستگاه است. همانطور که گفته شد حضور برخی ناخالصی ها در آب می تواند موجبات رسوب گیری قطعات مختلف و نیز مسدود شدن صافی های دستگاه را فراهم آورد که به منظور نگهداری پکیج با کنترل مرتب هر دو یا سه ماه یکبار می توان از تجمع این مواد پشت صافی ها جلوگیری کرد.

8- از دیگر مشکلاتی که می تواند پکیج شما را دچار اختلال کند یخ زدگی آب است که می تواند ناشی از شرایط آب و هوایی بسیار سرد باشد که جریان آب را در داخل لوله ها دچار مشکل خواهد کرد. به منظور نگهداری پکیج دیواری در انواع مدل های امروزی سیستمی تحت عنوان ضد یخ زدگی وجود دارد که اهمیت زیادی در جلوگیری از بروز مشکلات ناشی از یخ زدن آب دارد.

9- گاها به دلیل خرابی پمپ و یا نفوذ رسوب آب به داخل آن گریپاژ پمپ پکیج رخ می دهد که تعبیه سیستم ضد گریپاژ پمپ می تواند حتی در صورت عدم استفاده از پکیج و عدم جریان آب در سیستم خود پکیج توسط پمپ آب را به جریان انداخته و از آسیب به دستگاه جلوگیری می کند.

10- استفاده از کاورهای فلزی روی دستگاه نیز از دیگر روش های نگهداری پکیج دیواری است که با اینکار علاوه بر اینکه از وارد شدن آسیب های فیزیکی به دستگاه جلوگیری می شود از هدر رفتن انرژی نیز به میزان زیادی کاسته شده و بازدهی پکیج بالا می رود.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *