آموزش, تصفیه آب

فیلتر کربن گرانول

فیلتر کربن گرانول

فیلتر کربن گرانول که جزوی از فیلتر کربنی می باشد یکی از بهترین فیلتر های دستگاه تصفیه آب می باشد. ساختار این فیلتر به گونه‌ای است که آب سطح تماس بیشتری با آن دارد. به همین خاطر توانایی فیلتر کربن گرانول در حذف آلاینده‌های شیمیایی نسبت به کربن پودری بیشتر است. عمر مفید این فیلترها به میزان آلاینده‌های موجود در آب و حجم آب ورودی به فیلتر بستگی دارد اما در حالت کلی حداکثر هر ۶ ماه یک بار باید فیلتر تصفیه آب خانگی کربن بلاک را تعویض کنید.

مزایای فیلتر کربن گرانول

فیلترهای کربن فعال گرانول تشکیل شده از یک ساختار منظم از اتم‌های کربن هستند. یکی از مهم‌ترین خاصیت‌های کربن، غیرقطبی بودن سطح آن است. این ویژگی سبب شده است که کربن فعال توانایی جذب بیشتری داشته باشد. به همین خاطر از فیلترهای کربن گرانول برای تصفیه آب استفاده‌های زیادی می‌شود. فیلتـر کربنی گرانولی انتخابی عالی جهت کاهش طعم و بوی کلر باقی مانده و گازهای فرار آلی از آب می باشد.این فیلترها حاوی گرانول کربن اکتیو پایه گیاهی یا زغال سنگ می باشد.

ساختار این فیلتـر تصفیه آب به گونه ای است که آب از یک انتها وارد شده و پس از گذر از بستر کربن اکتیو از انتهای دیگر کارتریج خارج می گردد.این در حالیست که یک ابر متخلخل از عبور ذرات بزرگتر جلوگیری می نماید. فیلترهای تصفیه کربن گرانول عموما در پروژه‌های مرتبط با تصفیه آب، فاضلاب و گندزدایی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این فیلتر قادر است اکثر ترکیبات آلی موجود در آب را حذف کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *