آموزش, پکیج

نحوه عملکرد پکیج والترو

نحوه عملکرد پکیج والترو
نحوه عملکرد پکیج والترو

نحوه عملکرد پکیج والترو در این مقاله به این موضوع پرداختیم که نحوه نحوه عملکرد پکیج والترو تا از نحوه عملکرد و عیب یابی آن آگاه شوید.یکی از دلایل استفاده از پکیج دیواری گرم کردن خانه ، آپارتمان یا ساختمان های تجاری می باشد که با روشهای گرمایش از کف، رادیاتور، فن کوئل انجام می شود. همچنین آب گرم مصرفی واحد ها را نیز تامین می کند .به وسیله پکیج دیواری  گرما وابگرم مصرفی بهتر و سریع تر با هزینه کمتری نسبت به هر نوع سیستم گرمایشی(بخاری- موتورخانه و…) خواهید داشت.

عملکرد پکیج در حالت تابستانی:

در  حالت تابستانی هنگامی پکیج دیواری شروع به کار می کند که به آب گرم نیاز باشد، این عملیات به صورت اتوماتیک انجام می شود . هنگامی که شیر آب گرم باز می شود ، سنسور فشار ،مشعل را روشن می کند و بعد از بستن شیر آب گرم پکیج خاموش می شود.این دستور از طریق برد کنترل الکترونیک صادر می شود .مبدل حرارتی ثانویه پوسته- لوله فورا آب گرم را تولید می کند.

نحوه کار پکیج دیواری
نحوه عملکرد پکیج والترو

عملکرد پکیج در حالت زمستانی:

وظیفه پکیج در فصل زمستان متفاوت است. چون علاوه بر گرم کردن آب مصرفی باید رادیاتور و مدار های گرم کننده را نیز گرم نماید. در این سیستم اولویت با آب گرم مصرفی می باشد. وقتی شیر آب گرم باز می شود. سنسور برقی مدار رادیاتور را تا زمانی که آب گرم مصرفی باز است قطع می نماید. اما این موقت است و با بسته شدن شیر آب گرم مدارآبگرم رادیاتور وصل می گردد. به این گونه همیشه آب گرم به صورت فوری در دسترس است.

نحوه عملکرد پکیج والترو

در حالت کلی طرز کار پکیج دیواری برای گرم کردن آب مصرفی در آشپزخانه و سرویس بهداشتی، مطابق مراحل زیر است:

  1. شما شیر آب گرم را در جایی از خانه باز می‌کنید و در لوله‌های آب گرم، جریان ایجاد می‌شود.
  2. سنسور، جریان آب را تشخیص می‌دهد.
  3. برد الکترونیکی، همزمان دستور باز شدن جریان گاز و ایجاد جرقه را می‌دهد.
  4. جرقه زن با ایجاد جرقه، مشعل را روشن می‌کند.
  5. زمانی که شعله روشن شد، الکترود یا همان سنسور تشخیص شعله، کار جرقه زن را متوفق می‌کند.
  6. آبی که در حال عبور از لوله های باریک مبدل حرارتی است، گرم می‌شود.
  7. در این میان، ترموستات دمای آب را بررسی می‌کند تا به کمک برد، جریان گاز را به اندازه و مطابق با دمای تنظیم شده دستگاه برقرار کند.
  8. اگر شعله خاموش شود، با تشخیص سنسور شعله و دستور برد، جریان گاز قطع می‌شود. این از جمع شدن و انتشار گاز جلوگیری می‌کند.
  9. تعمیرات تخصصی انواع پکیج در شیراز 09021185033

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *