آموزش, تصفیه آب

ضرورت استفاده از دستگاه تصفیه آب

ضرورت استفاده از دستگاه تصفیه آب
ضرورت استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی حیاتی است.

دستگاه تصفیه آب به ما کمک می‌کند که درصد بالایی از آلودگی‌های موجود در آب از بین بروند و آب آشامیدنی ما بو و مزه بهتری پیدا کند.

آب سالم یکی از اساسی ترین و مهمترین نیازهای زندگی روزمره ماست.

آب می‌تواند شامل آلودگی‌های مختلفی باشد که مزه و بوی آن را تغییر دهد و بعضی از این آلاینده های آب آشامیدنی می‌توانند سلامت بدن را به خطر بیاندازند، مخصوصاً زمانی که دارای موجودات میکروسکوپی و باکتری باشند.

 

ضرورت تصفیه آب خانگی

مراحل تصفیه آب شامل:

حذف رسوب,کاهش مواد معدنی,حذف انگل ها و باکتری ها,کاهش وحذف سرب,آفت کش هاو مواد شیمیایی است.سازمان بهداشت جهانی (who) در سراسر دنیا توصیه میکندکه آب مصرفی باید یکبار در سال از نظر وجود سرب و آلاینده ها آزمایش شود.سرب معمولا در مسیر عبور آب از لوله کشی های قدیمی وارد آب آشامیدنی میشود که تنها با استفاده از دشتگاههای تصفیه آب میتوان کیفیت این آب را مطلوب کرد.

دستگاه تصفیه آب کیفیت آب را بهبود می بخشد

استفاده از دستگاه تصفیه آب در منزل کیفیت آب مصرفی را بالا می برد. گاهی اوقات وقتی شیر آب را باز می کنید ممکن است بوی نامطبوع کلر یا گوگرد را احساس کنید .

مطمئنا شما تمایل ندارید چنین آبی را بنوشیدبه هر حال استفاده از این آب برای شستشوی ظروف و البسه باعث می شود که نه تنها تمییز نمی شوندبلکه بوی نامطبوع آن روی لباس شما باقی می ماند .

دستگاه تصفیه آب بو و مزه نا مطبوع آب را از بین می برد و آب با کیفیت مناسب برای فعالیتهای روزانه در اختیار شما قرار می گیرد.

ضرورت استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی

بسیاری از آدم ها فکر می کنند با جوشاندن می توانند آلاینده های آب را از بین ببرند.اما اینگونه نیست آب جوش شاید تا یک حدی برای سالم تر کردن آب موثر باشد اما بطور کامل توانایی پاکسازی آب را ندارد و بسیاری از مواد در آب باقی می مانند.

مواد جامدی که در آب جوشیده باقی می مانند به سختی آب آشامیدنی معروف هستندبطور متوسط آب دارای 30 تا 100 ماده جامد است.اگر مقدار این مواد کمتر از 100 باشد نشان دهنده سلامت آب است.

ضرورت استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی زمانی مشهود می شود که برای از بین بردن یا کم کردن این سختی ها و جامدات از آب به دستگاه تصفیه آب نیاز دارید.

با در اختیار داشتن یک دستگاه تصفیه آب خانگی با کیفیت می توانید آب بسیار سالمی را برای آشامیدن خود و خانواده تان مهیا کنید.دستگاه تصفیه آب مواد مضر را حذف می کند و در عوض مواد مفید را در آب حفظ می کند.به اصطلاح دستگاه تصفیه آب می تواند آب سخت را به نرم تبدیل می کند.

دستگاه تصفیه آب می تواند جامدات آب را کاهش دهد و خطرناک ترین مواد آب مانند نیترات را از بین ببرددرکشور ما ایران حذف نیترات ضرورت استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی است.

 

تهیه شده و نگارش توسط:هاله نوروزی

نوشته های مشابه

1 دیدگاه در “ضرورت استفاده از دستگاه تصفیه آب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *