آموزش, تصفیه آب

فیلتر uv

فیلتر uv

فیلتر UV در دستگاه تصفیه آب فرابنفش چگونه کار می کند ؟

فیلتر uv داخل یک شیشه قرار گرفته و اطراف آنها را محفظه ایی استیل پوشانده است که به این ترتیب اشعه UV به بیرون از محفظه نفوذ نمی تواند بکند .

آب از یک سمت این سیستم وارد قسمت استیل شده ، از محفظه ی شیشه ایی اطراف فیلتر به طور چرخشی عبور کرده و در معرض گند زدایی اشعه یو وی قرار گرفته و بعد از ضدعفونی آب با اشعه UV به طورکامل ، به بیرون از محفظه استیل هدایت خواهد شد .

 

فیلتر uv

فیلتر اشعه فرابنفش (UV) دستگاه تصفیه آب خانگی از یک محفظه استیل بازتابنده و یک لامپ تولید اشعه UV تشکیل شده است. آب با عبور از اطراف این لامپ، اشعه فرابنفش را جذب کرده و گندزدایی می‌شود. DNA باکتری‌ها، ویروس‌ها و سایر میکروارگانیسم‌های موجود در آب در اثر جذب انرژی اشعه فرابنفش ناشی از فیلتر UV تخریب شده و درنتیجه تمام میکروارگانیسم‌های خطرناک موجود در آب از بین رفته و از رشد و تکثیر مجدد آنها جلوگیری می‌شود. فیلتر لامپ UV یک فیلتر بسیار مؤثر در گندزدایی و استریل کردن آب تصفیه‌شده خروجی از دستگاه تصفیه آب خانگی است.

بالاترین میزان گندزدایی و تصفیه آبسیستم گندزدای لامپ UV دستگاه تصفیه آب خانگی بهتا توانایی حذف بیش از ٪۹۹ میکروارگانیسم‌های موجود در آب را دارد و عوامل بیماری‌زای مختلفی نظیر انواع کیست‌ها، جلبک‌ها و خزه‌ها، ویروس‌های مختلف، باکتری‌های خطرناک، قارچ‌های سمی و باکتری E.Coli (باکتری عامل بیماری‌های گوارشی و عفونت ادراری) را به‌طور کامل از آب حذف می‌کند.

قطعات و لوازم جانبی فیلتر uv 

▪️یک عدد لامپ اشعه فرابنفش
▪️ لوله استوانه ای شیشه ای (محل قرار گیری لامپ)
▪️ آداپتور transformer
▪️ محفظه  استیل(ضد زنگ و مقاوم در برابر اکسید شدن)
▪️پایه نگهدارنده + اتصالات

کاربردهای سیستم های UV و فیلتر یو وی شامل موارد زیر می باشد:

•    ضد عفونی کردن آب های آشامیدنی
•    اکسیداسیون پیشرفته پساب های صنعتی
•    در صنایع غذایی، داروسازی، بسته بندی، رنگ سازی و آرایشی بهداشتی
•    برای ضد عفونی کردن آب استخرها، پرورش ماهی، آکواریوم، بیمارستان ها و هم چنین سیستم های سرمایشی مدار بسته

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *