آموزش, تصفیه آب

تعویض فیلتر تصفیه آب

تعویض فیلتر تصفیه آب

در این مبحث می خواهیم تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب زیر سینکی Lotus را آموزش دهیم .

تعویض قیلتر تصفیه آب

همانطور که در شکل می بینید دستگاه تصفیه آب لوتوس از پنج فیلتر اصلی دستگاه تصفیه آب تشکیل شده است . بعضی از دستگاه های تصفیه آب لوتوس دارای یک فیلتر مینرال و یا فیلتر قلیایی به عنوان فیلتر ششم دستگاه می باشند که این فیلتر در اصل تصفیه آب هیچ نقشی ندارد .

فیلترهای پیش تصفیه دستگاه تصفیه آب لوتوس (همان فیلترهایی که هر شش ماه یکبار تعویض می شود ) از نوع فیلترهای inline یا خطی می باشد . مزایای این فیلترها در این است که خود فیلتر تعویض می شود و نیازی به باز و بسته کردن فیلتر نمی باشد اما از معایب آنها ، گرانتر بودن این فیلترها نسبت به فیلترهای کارتریجی می باشد .

جهت تعویض فیلترهای پیش تصفیه ، ابتدا شیر آب ورودی به دستگاه را ببندید . شیلنگی که به شیر آب ورودی وصل شده را دنبال کنید تا به ورودی فیلتر اول برسید . با فشار دادن به داخل ضامنی که در سر اتصال فیلتر است ، شیلنگ را براحتی بیرون بکشید .

شیلنگ هر سه فیلتر را بیرون آورید و فیلترها را از جای خود بیرون بکشید . فیلترهای نو را جایگزین کنید . به این نکته توجه کنید که فیلتر اول پوسته آن شفاف تر از دو فیلتر دیگر است . فیلتر دوم حاوی پودر کربن اکتیو است و با تکان دادن ، صدای مواد پودری درون آن را باید بشنوید و فیلتر سوم هم که مشخص می شود

نکته دوم این است که یک طرف هر فیلتر یک برامدگی دارد که نشان دهنده ورودی فیلتر و طرف دیگر نشان دهنده خروجی فیلتر می باشد . شیلنگ ورودی آب را به ورودی فیلتر اول وصل کنید و خروجی آن را به ورودی فیلتر دوم وصل کنید . به خروجی فیلتر دوم شیلنگ وصل کنید اما آن را به فیلتر سوم وصل نکنید . این کار به این دلیل است که فیلتر دوم دارای پودر کربن اکتیو است و قبل از وصل کردن به فیلتر سوم باید شسته شود و سیاهی آن گرفته شود . سر شیلنگ را درون ظرفی بگیرید و آب ورودی به دستگاه را باز کنید و بگذارید تا حدود ده لیتر آب از فیلتر خارج شود . بعد از این کار شیر آب ورودی را ببندید و فیلتر سوم را وصل کنید . فیلتر سوم به دلیل فشرده بودن نیازی به تعویض ندارد . تعویض فیلترهای جلویی دستگاه تصفیه آب آسان است فقط کافی است نکات گفته شده را به دقت انجام دهید .

تعویض فیلترهای بالایی دستگاه تصفیه آب Lotus

در بالای دستگاه تصفیه آب لوتوس دو یا سه فیلتر قرار دارد . فیلتری که بزرگ تر است فیلتر اصلی دستگاه یا فیلتر ممبران می باشد . برای تعویض این فیلتر به نکات زیر به دقت توجه کنید . ورودی هوزینگ یا محفظه ممبران دستگاه تصفیه آب یک شیلنگ وجود دارد و خروجی هوزینگ دارای دو شیلنگ است . به شیلنگ های خروجی از هوزینگ ممبران به هیچ عنوان دست نزنید .

برای تعویض فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب Lotus، ابتدا شیلنگ ورودی به هوزینگ را باز کنید . در هوزینگ را بپیچانید تا باز شود . یک لوله نی مانند می بینید . آن را با انبر محکم بگیرید و با چرخاندن به چپ و راست ، فیلتر را بیرون بکشید . فیلتر نو را جایگزین کنید و با تکان دادن فیلتر ممبران ، آن را کامل جا بزنید . درپوش هوزینگ را محکم ببندید و شیلنگ ورودی به هوزینگ را وصل کنید .

نوبت به فیلتر پست کربن می رسد . شیلنگ هایی که به اتصال فیلتر وصل است را بیرون بکشید و فیلتر را از جای خود در آورید . اتصال دو سر فیلتر رزوه ای است که با چرخاندن باز می شود . فیلتر جدید را بردارید و اتصالی که سه راهی است را به ورودی فیلتر پست کربن ببندید که برامدگی آن بزرگ تر است و زانویی را به سر دیگر فیلتر ببندید و شیلنگی که به طرف شیر آب روی سینک می رود را به آن وصل کنید . به سه راهی سر فیلتر پست کربن شیلنگ مخزن و شیلنگی که سوییچ مشکی رنگ های پرشر به آن وصل است متصل می شود .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *