آموزش, تصفیه آب

مخزن تصفیه آب آکواجوی

مخزن تصفیه آب آکواجوی

مخزن فلزی دستگاه تصفیه آب برند آکواجوی مخزن فلزی دستگاه تصفیه آب برند آکواجوی از جنس فلز ساخته شده است این مخزن ظرفیت اسمی چهار گالنی دارد و میتواند ظرفیت کلی حدود ۱۰ لیتر و ظرفیت مفید ۵ لیتری را ارائه دهد. این مخزن ها از نوع تحت فشار هستند و دارای دیاگرافم هوای تحت فشار است که به خروج آب با فشار مناسب کمک میکند. مشخصات مخزن فلزی دستگاه تصفیه آب آکواجوی جنس بدنه : فلزی جنس داخلی مخزن : پلاستیک فود گرید (خوراکی) گرید کیفیت ساخت از نظر بهداشت : A+ حجم اسمی مخزن : ده لیتر حجم اصلی مخزن : پنج لیتر آب و پنج لیتر هوای فشرده میزان باد استاندارد : ۷ بار یا ۱۴۲ PSI ورودی شلنگ : ۶میلی متر تعداد ورودی : یک عدد

هر مخزنی که بتواند از رشد میکروب و ویروس ها جلوگیری کند انتی باکتریال نامیده می شود و بهترین مخزن برای دستگاه تصفیه آب خانگی مخازن ضد جلبک و آنتی باکتریال می باشد. اگر مخزن پلی اتیلن شما از پلی اتیلن با کیفیت درست شده باشد و نور نتواند به داخل آن نفوذ کند و مواد آنتی یو وی در لایه بیرونی مخزن وجود داشته باشد، داخل مخزن به خودی خود آنتی باکتریال خواهد ماند. اما اصلی ترین چیزی که در مورد مخزن باید در نظر گرفت فودگرید بودن آن است که باعث می شود مخزن دچار جلبک و بو نشود.

نکته دیگر اینکه مخزن حتما دارای استانداردهای بین المللی لازم باشد. جلبک ها در هر جایی که آب و نور وجود داشته باشد رشد می کنند و از دیگر شرایط لازم برای رشد جلبک ها می توان به شفاف بودن مخزن، راکد بودن آب و گرم بودن دمای آب اشاره کرد. و درست به همین دلیل احتمال رشد جلبک در مخازن آب در ماه های گرم سال بیشتر است و اینجاست که اهمیت خنک نگه داشتن مخزن بیشتر نمایان می شود.

 

تهیه شده توسط:هاله نوروزی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *