آموزش, تصفیه آب

فیلتر یخچالی

فیلتر یخچالی

فیلتر یخچالی در واقع یک فیلتر آب به صورت ترکیبی یا ساده است که موظف به تصفیه آب یخچال  به منظور کم شدن آلودگی ها، کلر و مواد شیمیایی موجود در آب است.

توجه داشته باشید که همه فیلتر هایی که در یخچال ها استفاده می شوند، از جنس ذغال فعال و کربن هستند. این فیلتر ها اغلب برای از بین بردن بو، مزه نامطبوع، حذف کلر و مواد شیمیایی و نیز از بین بردن املاح و روسوباتی که در آب موجود است، کاربرد دارند. فیلتر ها در انواع مختلفی موجود هستند.

زمان تعویض فیلتر یخچالی ساید بای ساید

در یخچال ها چراغ قرمزی برای فیلتر ها قرار داده شده است. هنگامی که این چراغ روشن می شود می خواهد به شما اطلاع دهد که زمان تعویض فیلتر رسیده است. در صورتی که چراغ یخچال شما روشن شد اصلا نگران نباشید چرا که روشن شدن آن به این معنا نیست که شما باید در همان لحظه فیلتر را تعویض کنید بلکه این چراغ فقط برای این که به شما از مدتی قبل اطلاع دهد، پیش از این که ظرفیت فیلتر تکمیل شود، روشن خواهد شد.

این موضوع اغلب بعد از پنج و یا شش ماه پس از نصب فیلتر اتفاق خواهد افتاد. به بیانی دیگر عمر مفید این فیلتر ها پنج تا شش ماه می باشد. اگر ترجیح می‌دهید که این چراغ  قبل از تعویض فیلتر خاموش شود، می‌توانید از گزینه Filter Reset  استفاده کنید. برای این منظور سه ثانیه دکمه را فشار دهید تا خطای موجود برای خرابی فیلتر از صفحه نمایشگر محو شود.

نحوه تعویض فیلتر خارجی یخچال ساید بای ساید
  • گام اول: در ابتدا باید شیر آب ورودی را ببندید.
  • گام دوم: در قسمت پشت یخچال به دنبال فیلتر آب در مسیر شلنگ باشید.
  • گام سوم: شلنگ ورودی را کمی تکان داده و در همان موقع آن را بیرون بکشید.
  • گام چهارم: پس از آزاد کردن دو طرف فیلتر، فیلتر جدید را جایگزین فیلتر قدیمی کنید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *