آموزش, تصفیه آب

خاصیت اسیدی آب

خاصیت اسیدی آب

خاصیت اسیدی آب یا PH برای اولین بار در سال 1909 میلادی توسط اس پی ال سورانسن معرفی و در نهایت پس از تغییرات متعدد، در سال 1924 تعریف آن نهایی و ثابت شد.

در طی آزمایشات متعددی که برای سنجش مقدار این شاخص انجام شده است، در نهایت فرمول PH نشان می دهد که میزان اسیدی بودن آب عکس غلظت یون هیدروژن در آن است. بر اساس این رابطه، هر چه غلظت یون هیدورژن بیشتر باشد، به همان اندازه مقدار پی اچ کمتر بوده و محیط خاصیت قلیایی دارد. بر همین اساس فرمول پی اچ PH به صورت زیر می باشد:

فرمول PH

استاندارد PH آب و مواد غذایی

با توجه به اینکه پی اچ میزان اسیدی یا باز بودن محیط و آب را نشان می دهد، به منظور حفظ سلامتی بدن لازم است در اندازه استاندارد حفظ شود.

در آب های آشامیدنی مقدار استاندارد PH در بازه 6.5 تا 8 متغیر بوده و نباید قدرت اسیدی و قلیایی بودن آن بیش از این مقدار شود. برای سایر مواد غذایی نیز مقدار استاندارد پی اچ به صورت زیر معرفی شده است:

استاندارد PH آب و مواد غذایی

روش های اندازه گیری PH چیست؟

با توجه به تجهیزاتی که در دسترس دارید می توانید از روش های مختلفی برای اندازه گیری و سنجش PH استفاده کنید. رایج ترین روش ها برای اندازه گیری پی اچ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

سنجش PH با کاغذ تورنسل

شاید برایتان سوال بوجود آمده باشد که کاربرد کاغذ PH چیست؟ چطور می توان با این کاغذ میزان خاصیت اسیدی و قلیایی بودن آب را اندازه گیری کرد؟

برای اندازه گیری این شاخص کافیست کاغذ تورنسل را در آب و محلول مورد نظر قرار دهید و با توجه به رنگ ایجاد شده بر روی آن در نهایت درجه PH قابل شناسایی خواهد بود. در جدول پی اچ برای هر یک از رنگ های ایجاد شده روی کاغذ تورنسل میزان PH مشخص شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *