آموزش, تصفیه آب

ویژگیهای آب سالم

ویژگیهای آب سالم

ویژگیهای آب سالم از جمله مواردی است که هنگام مصرف آن باید بدانیم. چرا که بیشترین استفاده را در طول شبانه روز از این ماده داریم. به همین دلیل باید مطمئن شویم آبی سالم را استفاده می کنیم. در غیر این صورت می تواند ضررهای جبران ناپذیری را به بدن ما وارد کند.
می دانیم عدم برخورداری از آب سالم، مانع از پیشرفت کشورهای بسیاری شده است. چرا که پایه و اساس توسعه پایدار، انسان سالم است. در این مقاله ما شما را با مزایای متعدد آن آشنا می کنیم. تا بتوانید از سلامت خود محافظت کنید.

اهمیت آب سالم

اهمیت این مایع با ارزش را از دو جنبه می توان بررسی کرد. یکی از جنبه ی اقتصادی و دیگری جنبه ی بهداشتی. از جنبه ی اقتصادی موجب رونق چرخه ی اقتصادی و رشد کشاورزی می شود. از بعد بهداشتی هم باید گفت آب سالم موجب سلامتی می شود. همین امر یکی از اولین و مهم ترین دغدغه ی های هر انسانی است.

ویژگی های آب سالم چیست؟

آب تنها ماده ای بر روی کره زمین است که به سه حالت یافت می شود. جامد، مایع و گاز حالت های این مایع است. رای تعیین سلامت آب فاکتورهای مختلفی را باید در نظر بگیریم. چرا که این مایع که به طور میانگین 8 لیوان از آن را مصرف می کنیم ، نقش مهمی در سلامت ما دارد. در ظاهر، آب باید بدون بو و مزه باشد. بدون رنگ و هیچ گونه ماده ای اضافی در آن باشد. اما اگر بیشتر و دقیق تر بخواهیم به آن بپردازیم، به این نتایج میرسیم. آب آشامیدنی سالم نباید دارای میکروب و ویروس بیماری زا باشد. همچنین مواد شیمیایی و هرگونه مواد معدنی اضافی را باید از آن حذف کنیم.

"ویژگی

انواع آب از نظر خلوص

آب به اشکال مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. این تنوع به خلوص آن نیز مربوط می شود. در ذیل انواع خلوص آب را توضیح می دهیم.

آشامیدنی: این آب با رعایت فاکتورهای ویژگی های آب سالم قابل آشامیدن و استفاده است.
معدنی: این آب نسبت به آب معمولی حاوی مواد معدنی بیشتری است. این مواد سازگار با بدن انسان می باشد.
مقطر: به آبی می گویند که املاح آن تقریبا به طور کامل حذف شده باشد.
خالص: با روش های مکانیکی فیلتر شده است. با روش های مختلفی می توان این کار را انجام داد. یکی از این روش ها استفاده از  تصفیه آب است.

منابع آبی

آب از منابع مختلفی در دسترس قرار می گیرد. البته منابع مختلفی را می توان در نظر گرفت اما ما فقط نمونه های مهم را برای شما شرح می دهیم.

– آب های زیر زمینی که می توان از آب چاه نام برد.
– رودخانه ها، دریا و اقیانوس
– آب های لوله کشی که اغلب از چاه ها و یا سد تغذیه می شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *