آموزش, تصفیه آب

کیفیت آب شیراز

کیفیت آب شبراز
کیفیت آب شیراز چگونه کنترل می شود؟

مبنای عمل ما در شرکت آب و فاضلاب شیراز استانداردها و دستورالعمل های موجود در بحث کیفیت آب می باشد که با پایش های روزانه، هفتگی و ماهانه تضمین کیفیت لازم صورت می پذیرد. ذکر این نکته ضروری است که در مورد آب شرب دو سطح استانداردي وجود دارد: سطح مطلوب و سطح مجاز.
در مورد آب شرب کلانشهر شيراز سعي شده است که در سخت ترین شرایط تامین آب ، استاندارد سطح مجاز براي کيفيت آب ورودي به شبکه توزيع رعايت و کنترل گردد. و همانگونه که مطرح گردید کنترل کیفیت آب شرب توزیع شده در شبکه خط قرمز شرکت بوده و به همين دليل به هيچ عنوان اجازه داده نمي شود که آب با کيفيت غيرمجاز وارد شبکه گردد.

ذکر این نکته ضروری است که رعايت استانداردهاي کيفيت آب در آب شرب علاوه بر کنترل شديد توسط مديريت کنترل کيفيت آب شرکت، توسط سيستم مستقل و مجزايي تحت مديريت وزارت بهداشت بطور دقيق پایش و بصورت سختگیرانه ای نظارت مي گردد .

کیفیت آب شرباز طرفی شرکت آبفا شیراز برای حصول اطمینان بیشتر از سلامت آب توزیع شده در شبکه ، با انجام عملیات کلرزنی و رصد نمودن میزان کلر باقیمانده در نقاط مختلف شبکه توزیع ، از بروز هر گونه مسائل کیفی ثانویه نیز جلوگیری می نماید .

و این در حالی است که به دلیل گستردگی منابع تولید و فاصله بسیار زیاد این منابع همچنین عدم امکان تجمیع در یک یا چند نقطه محدود ، دارای پیچیده ترین سیستم های کلرزنی به جهت بعد مسافت و گستردگی منابع است. مع الوصف تلاش شده است که تا پایان سال جاری سیستم های گندزدائی آب کلانشهر شیراز که بالغ بر ۵۰ ایستگاه کلرزنی در سطح شهر می باشد به جدیدترین مکانیزیم های تولید و کنترل مجهز و بهینه گردد.

پس با اين توضيحات مردم شيراز نگران سلامت آب شرب نباشند؟

این فرصت را غنیمت شمرده و به مردم شریف شيراز این اطمينان را مي دهیم که هيچ نگراني در مورد کيفيت آب شرب نداشته باشند. چون با حساسيت کامل و سيستم کنترل کيفيت دقيق و آزمايشگاه هاي پيشرفته و نيروي متخصص کارآمد کيفيت آب به صورت مستمر کنترل و پایش مي گردد. از طرفی وزارت بهداشت نیز در اين مورد با جديت کامل با نمونه برداری های مستمر و دائمی کيفيت آب را کنترل مي نماید. پس اطمينان مي دهم که مردم هيچ نگراني در مورد سلامت آب نداشته باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *