آموزش, تصفیه آب

فیلتر قلیایی

فیلتر قلیایی

فیلتر قلیایی دستگاه تصفیه آب خانگی که به آن فیلتر ORP نیز گفته می شود، جزو استاندارد فیلترهای ضروری برای تصفیه آب نیست. در واقع یک دستگاه تصفیه آب بدون فیلتر قلیایی هم می تواند آب را به طور کامل تصفیه نماید.این فیلتر برای تنظیم PH آب آشامیدنی در دستگاه های تصفیه آب مورد استفاده قرار میگیرد.

هنگامی که میزان PH  آب کمتر از 7 می شود، آب خاصیت اسیدی پیدا می کند و استفاده از این نوع آب به سلامتی انسان آسیب می رساند، در مناطقی که آب مصرفی اسیدی باشد استفاده از آب قلیایی پیشنهاد می شود. فیلتر قلیایی سرشار از مواد معدنی مفید برای بدن می باشد، درون این فیلتر مقدار زیادی یون وجود دارد که باعث افزایش PH  آب می شود. این فیلتر های میتوانند PH آب را در حدود تعریف شده خود که عموما نیم تا دو درجه میباشد تنظیم نمایند.

برای تبدیل آب به یک آب قلیایی باید فرآیند الکترولیز اتفاق بیافتد، این فرآیند توسط صفحات فلزی که درون فیلتر قرار دارد اجزای اسیدی و قلیایی آب را جدا می کند و در نهایت آب قلیایی تولید می شود. فیلتر قلیایی یون های کلسیم CA+ ، پتاسیم K+ ، منیزیم MG+ را به آب اضافه می کند که علاوه بر خواص بیشمار، باعث دلپذیرتر شدن طعم آب می شود. یون های اضافه شده به طور 100 % جذب بدن می شوند. فیلتر قلیایی درجه قلیاییت آب  PH را حدود یک واحد افزایش می دهد. استفاده از آب قلیایی، نوسانات PH بدن را کاهش می دهد. مطالعات نشان می دهند که آب قلیایی باعث جذب بیشتر اکسیژن در بدن می شود.

مزایای استفاده از آب قلیایی:

  • تنظیم PH آب خروجی و خارج کردن آب از حالت اسیدی
  • افزودن مواد معدنی بسیار مفید برای بدن
  • تنظیم سیستم گوارش و هضم غذا
  • کارکرد بهتر کلیه ها و دفع بیشتر سموم از بدن
  • حذف چربی ها و اسید های موجود در بدن
  • رفع بیماری های گوارشی و رفلاکس معده
  • حذف کلسترول و قند در بیماران دیابتی
  • تنظیم فشار خون
  • تقویت سیستم ایمنی بدن

این فیلتر ساخت کمپانی معصومی در ایران است که از تولید کنندگان قدیمی و بزرگترین تولید کننده تجهیزات و فیلترهای تصفیه آب در ایران است. از مشخصه های اصلی این فیلتر ، رنگی بودن یک طرف آن است . در بازار برندهای مختلفی فیلتر قلیایی را میبینید که یک طرف آن رنگی است و دقیقا همه آنها همین فیلتر هستند که با برچسب و برند دیگری در بازار موجود هستند. از نظر کیفیت فیلتر نمیتواند بخوبی آب را قلیایی کند. اکثر فیلترهای قلیایی موجود در بازار قدرت و توانایی لازم برای قلیایی کردن آب را ندارند.

برای تهیه فیلتر قلیایی لطفا به نکات ذیل توجه کنید:

– استانداردها و گواهی نامه های لازم را داشته باشد. مانند NSF ، Water Quality ، FDA

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *