آموزش, تصفیه آب

فیلتر پست کربن آکواجوی

فیلتر پست کربن آکواجوی

فیلتر پست کربن آکواجوی معمولا در مرحله پنجم دستگاه تصفیه آب پس از فیلتر اسمز معکوس ممبران قرار داده می شود. وظیفه اصلی این فیلتر اصلاح طعم، بو و املاح نهایی آب می باشد.  لازم به ذکر است کیفیت این فیلتر بسیار مهم است. زیرا آب بعد از آن دیگر مورد تصفیه قرار نگرفته و به طور مستقیم مصرف می شود.

بنابراین باید فیلتر پست کربن آکواجوی از کیفیت مطلوبی برخوردار باشد و وظیفه خود را به خوبی انجام دهد . این فیلتر محصول اورجینال برند آکواجوی AQUAJOY تایوان می باشد که به طور پیش فرض می توان آن را بر روی دستگاه های تصفیه آب دیگری نظیر برندهای لوتوس ، لجند ، لیلیوم ، ساکورا و … نیز استفاده نمود.

بررسی ساختار فیلتر پست کربن آکواجوی 

فیلتر پست کربن آکواجوی یک فیلتر اینلاین است که مواد داخلی آن کربن فعال دانه ای، کاملا طبیعی و گیاهی می باشد. این فیلتر از کربن های فعال گرفته شده از پوسته نارگیل تشکیل شده است و به صورت پودری داخل کپسولی از جنس Food Grade قرار گرفته است. کربن‌ های فعال درون این فیلتر به علت قدرت جذب بسیار بالایی که دارد تمام آلاینده ها و ترکیبات شیمیایی باقی مانده درون آب را به خود جذب می‌ کند و مانع از بازگشت مجدد آنها به درون آب می‌ شود.

از این رو این فیلتر از میزان واکنش پذیری بسیار بالایی برخوردار بوده و به خوبی آب را تصفیه می کند.

البته در هنگام خرید فیلتر کربن فعال آکواجوی  باید به روی بدنه فیلتر توجه ویژه داشته باشید. زیرا برند AQUAJOY به صورت حک شده بر روی بدن آن وجود دارد .

ظرفیت این فیلتر 1500 گالن معادل با حدود 5500 لیتر است که بهتر است در بازه زمانی یک ساله تعویض شود . مواد سازنده فیلتر ، مواد داخلی و فرایندهای ساخت همگی استاندارد و تحت استاندارد های FDA و NSF می باشد.

طریقه و نحوه نصب فیلتر پست کربن آکواجوی

برای نصب این فیلتر نیاز به اتصالات خاصی ندارید و فیلتر به صورت فیتینگ طراحی شده است. بنابراین کافی است که صرفا لوله را در ورودی و خروجی نصب کنید . در هنگام نصب این فیلتر پست کربن، حتما آب سیاه آن را جداگانه بگیرید و بعد از آن، فیلترهای مراحل بعدی را در مسیر آب قرار دهید .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *