آموزش, تصفیه آب

شیر میکس

شیر میکس

شیر میکس دستگاه تصفیه آب خانگی یکی از قطعات بسیار مهم است که در تصفیه آب با تکنولوژی اسمز معکوس از آن استفاده میشود. این قطعه گرچه قیمت پایینی دارد اما از اهمیت بالایی برخوردار است درواقع با این قطعه میتوان مقدار TDS یا سختی آب را کنترل کرد، در ادامه این مقاله به صورت جامع به کاربرد این قطعه میپردازیم.

شیر میکس در یک مسیر موازی با ممبران و بعد از فیلتر مرحله سوم آب شیرین کن تا فیلتر مرحله پنجم تصفیه آب قرار میگیرد.

در واقع این مسیر مستقیم مرحله سوم را به فیلتر پنجم میرساندن و درواقع مسیر ممبران را دور میزند حال شاید سوال برایتان باشد که چرا باید مسیر فیلتر چهارم را دور بزنیم؟؟

در واقع با این کار آب تصفیه نشده در وارد فیلتر پنجم میکنیم، اما علت چیست؟باید بدانیدکه آب بعد از عبوراز فیلتر ممبران املاح را از دست میدهد و آب تصفیه شده به دلیل نداشتن املاح به اصطلاح تلخ است .

با استفاده از شیر میکس آب تصفیه نشده شهری را به دستگاه وارد میکنیم تا کمی به اصطلاح از تلخی آب گرفته شود.

اما باید بدانید که اساس استفاده از تصفیه آب خانگی همین کرفتن املاح مضر در آب است و در حقیقت اگر در دستگاه آب شیرین کن شیر میکس را باز کنیم خودمان این آب تصفیه نشده را وارد دستگاه کردیم و این کار از نظر ما درست نیست.

شیر میکس تصفیه آب

البته در بالا گفته شد که این کار بیشتر بدای افرادی است که احساس تلخی در آب دارند.اما توجه داشته باشید که شما با مصرف سالیان از آب تصفیه نشده .

در واقع عادت به مزه آب تصفیه شده ندارید و بعد از چند روز استفاده از دستگاه تصفیه آب به طعم آب عادت میکنید.لبته تلخی آب به مقدار بسیار ناچیزی است که اقلب افراد حتی متوجه تغییر مزه هم نمیشوند.

پس توصیه ما این است که با وجود الزام برای داشتن دستگاه تصفیه آب سعی کنید تا همیشه شیر میکس دستگاه تصفیه آب را بسته نگه دارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *