آموزش, تصفیه آب

لو پرشر تصفیه آب

لو پرشر تصفیه آب

از لو پرشر تصفیه آب به عنوان محافظ پمپ هم ياد ميشود و وظيفه اين قطعه خامموش كردن پمپ درمواقع افت فشار آب و قطع آب ورودى است اين قطعه با خاموش كردن پمپ از بدون آب كاركردن آن جلوگيرى ميكند. لوپرشر در دستگاه تصفيه آب به صورت سرى در مدار الكتريكى پمپ قرار ميگيرد و به عنوان كليد قطع و وصل پمپ عمل ميكند.

به اين صورت كه زمانى كه فشار آب ورودى بالاست به ديافراگم تعبيه شده در قطعه فشار وارد ميشود و موجب بسته ماندن مدار برقرارى جريان برق ميشود و در صورت افت فشار آب و يا قطع آب فشار از روى ديافراگم برداشته شده و موجب بسته ماندن جريان برقرارى برق عبورى ميشود.

(قطع و وصل شدن جريان موجب خاموش و روشن شدن پمپ ميشود) سوييچ لو پرشر تصفیه آب داراى ورودى ١/٤ با اتصال مهره اى يا رزوه اى است.سوييچ لوپرشر به وسيله دو رشته سيم به ترانس و هاى پرشر وصل ميشود و توجه داشته باشيد كه در هنگام تعويض لوپرشر مى بايست سرسيم ها جدا شده و به سوييچ جديد متصل ميشود.جابه جايى سيم ها تاثيرى در عملكرد سوييچ ندارد.

روش تست سالم بودن لو پرشر تصفیه آب

زمانى كه پمپ دستگاه كار ميكند شير ورودى تصفيه آب را ببنديد در صورت سالم بودن قطعه ميبايست پمپ دستگاه خاموش شوددر غير اين صورت قطعه معيوب است و جهت اطمينان بيشتر قطعه بايد به وسيله اهم متر تست شود.

براى اين كار ورودى سوييچ را به آب شهرى وصل كنيددوسر اهم متر را به ورودى و خروجى جريان سوييچ وصل كنيد.در اين صورت اهم متر را به ورودى و خروجى جريان سوييچ متصل كنيد در اين صورت لوپرشر تحت فشار جريان آب قرار دارد و در اين حالت اهم متر ميبايست وجود مقاومت(وصل بودن جريان) را نشان دهد،

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *