آموزش, تصفیه آب

اهمیت آب تصفیه برای ورزشکاران

اهمیت آب تصفیه برای ورزشکاران

اهمیت آب تصفیه برای ورزشکاران واستراحت های منظم و نوشیدن آب به شما کمک می کند تا هنگام دویدن مسافت بیشتری را طی کنید. مقدار آب توصیه شده به عوامل مختلفی از جمله سن، وزن و مدت زمان و شدت فعالیت بدنی بستگی دارد. با این حال، همه اینها به یک نیاز کلی منجر می شود: آب آشامیدنی مهم است. برای تمرین با شدت کمتر، هر 30 دقیقه 10 اونس آب بنوشید. از طرف دیگر، یک تمرین با شدت بالا و 90 دقیقه ای نیاز به نزدیک به 54 اونس یا بیشتر دارد.

اهمیت کلیدی آب در طول ورزش، جلوگیری از کم آبی بدن است. کم آبی منجر به کاهش عملکرد ورزشی می شود و می تواند به آسیب ناشی از فشار بیش از حد بدون فرم مناسب یا یک تمرین ضعیف شود زیرا بدن خسته است. در هر صورت، فواید آب تصفیه شده برای ورزشکاران هنگام تمرین بسیار است. نوشیدن آب تصفیه شده از کم آبی بدن در حین ورزش جلوگیری می کند و الکترولیت های مورد نیاز بدن را مانند نوشیدنی های ورزشی و آب نارگیل می دهد. همچنین به عملکردهای موارد زیر نیز کمک می کند:

  • عملکرد عضلات و مفاصل
  • تنظیم دمای بدن
  • به گوارش بدن کمک می کند
  • فشار خون
  • اکسیژن را به سراسر بدن میرساند

مهم است که قبل، حین و بعد از هر ورزش بنوشید و بر اساس نوع فعالیت بدنی که در آن شرکت می کنید در حد اعتدال مصرف شود.

روزانه چقدر آب بنوشیم؟

8 عدد لیوان روزانه بهتر است مصرف شود. توصیه چند عدد لیوان آب در روز یک هدف مهم است، اما تعداد واقعی می تواند بر اساس رژیم ورزشی شما و میزان انرژی مورد نیاز تغییر کند. شما الکترولیت هایی را از طریق عرق از دست میدهید که باید دوباره پر شوند، به همین دلیل است که مردم اغلب نوشیدنی های ورزشی را انتخاب می کنند. با این حال، این نوشیدنی ها اغلب مملو از قند یا مواد دیگری هستند که برای بدن مفید نیستند.

الکترولیت‌ها به ترمیم سلول‌ها و استحکام استخوان‌ها کمک می‌کنند و آن‌ها را برای نوشیدنی‌های بعد از تمرین ایده‌آل می‌کنند. به علاوه، بدون هیچ گونه مواد اضافی غیر ضروری. فقط آب خالص، تمیز جزو فواید مصرف آب تصفیه شده است.

آیا نوشیدن آب به کاهش وزن کمک می کند؟

اگرچه آب آشامیدنی ارتباط مستقیمی با کاهش وزن ندارد، اما بخشی از یک رژیم کامل سلامتی و تندرستی است. علاوه بر کمک به هیدراتاسیون، به شستشوی سیستم سموم انباشته شده کمک می کند و می تواند به شما کمک کند قبل، حین و بعد از غذا احساس سیری کنید. مواقعی وجود دارد که ممکن است احساس گرسنگی کنید در حالی که واقعاً بدن شما به آب نیاز دارد. بسیاری از متخصصان تغذیه توصیه می کنند هر زمان که احساس کردید به یک میان وعده نیاز دارید، یک لیوان پر آب بنوشید تا احساس سیری کنید.

از فواید آب تصفیه شده برای ورزشکاران می توان کاهش نفخ را نیز نام برد. زیرا باعث می شود هنگام ورزش احساس سنگینی یا ناراحتی در بدن خود نکنید. جایگزینی نوشیدنی های شیرین با آب می تواند به لاغری شما کمک کند. نوشیدن روزانه آب بیشتر، روند عادت‌های سالم‌تر را آغاز می‌کند، زیرا باعث می‌شود بدن شما احساس بهتری داشته باشد. این راهی برای شروع تغییرات کوچک برای افرادی است که می خواهند وزن کم کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *