آموزش, تصفیه آب

فیلتر اکسیژن ساز چیست

فیلتر اکسیژن ساز چیست

فیلتر اکسیژن ساز چیست یا همان انرژی زا که نوع اینفرارد نیز شناخته میشود توسط مواد بیوسرامیک مادون دور باعث کاهش سطح هیدروژن و در نتیجه افزایش سطح اکسیژن آب میشود. برخی مشتریان با شنیدن کلمه مادون دور تصور میکنند فیلتر اکسیژن ساز توسط تابش اشعه ویا نوری با طول موج خاص عمل میکند. در حقیقت این مواد بیوسرامیک و کاملا طبیعی بدون اشعه و تابش نور موجب بالا رفتن سطح اکسیژن میشود. معمولا این ویژگی تا چند دقیقه بسیار واضح و کارآمد است وسپس از خاصیت آن به تدریج کاسته میشود. به همین دلیل فیلتر اکسیژن ساز را در آخرین مرحله از دستگاه تصفیه آب خانگی قرار میدهند تا بیشترین کاربرد را داشته باشد.تاثیر فیلتراینفرارد یا انرژی زا در آب تصفیه شده بیشتر از آب لوله کشی است. در نتیجه فیلتر اکسیژن ساز را در آخرین مرحله از تصفیه آب خانگی قرار میدهند. زمان تعویض فیلتر اکسیژن ساز بستگی به میزان مصرف تا 1500 گالن و یا هریک سال یکبار است. افزایش سطح اکسیژن در بدن سبب افزایش سطح سوخت و ساز ودر نتیجه چربی سوزی میشود.

استفاده از فیلتر اکسیژن ساز برای کمک به هضم غذا و سلامت پوست و مو توصیه میشود. با افزایش سطح اکسیژن در خون احساس خستگی و خواب آلودگی نیز کاهش می یابد. استفاده از فیلتر اکسیژن ساز یا انرژی زا برای کودکان و سالمندان نیز مفید است.

فیلتر اکسیژن ساز در دستگاه تصفیه آب خانگی میتواند هم به عنوان فیلتر هفتم قرار گیرد و هم میتواند به عنوان فیلتر هشتم قرار گیرد.با توجه به مدل دستگاه تصفیه آب متغیر میباشد.

فیلتر اکسیژن ساز یا فیلتر انرژی زا (اینفرا رد) نوعی فیلتر مکمل در دستگاه های مخصوص سالن های ورزشی و یا در دستگاه های تصفیه خانگی محسوب میشود که موجب افزایش سطح اکسیژن در آب آشامیدنی می شود. فیلتر های تصفیه آب حاوی مواد بیوسرامیکی هستند که قادر به شکستن ساختار مولکولی آب شده و آزاد شده اکسیژن بیشتر در آب می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *