آموزش, تصفیه آب

فیلتر قلیایی چیست ؟

فیلتر قلیایی چیست ؟

فیلتر قلیایی چیست ؟

همانطور که میدانید PH واحد اندازه‌گیری میزان اسیدی و بازی بودن است و بازه‌ای مابین 1 تا 14 است (ا به شدت اسیدی و 14 به شدت بازی ) ، در آب زمانی که PH 7 باشد یعنی آب خنثی است (نه حالت اسیدی دارد و نه حالت بازی) طبق توصیه پزشکان بهترین آب برای مصرف انسان بازه‌ای مابین 8 تا 9.5 باید داشته باشد، در دستگاه‌ها تصفیه آب پس از تصفیه در ممبران به دلیل اینکه تمامی املاح و ذرات آب حذف میگردند میزان PH کاهش می‌یابد که این امر برای سلامتمان مضر است!

برای حل این مشکل نیز چاره‌ای اندیشیده شده است و آن هم استفاده از فیلتر قلیایی است، این فیلتر دارای مواد معدنی است و آب با PH پایین وقتی به داخل این فیلتر می‌رود، مواد معدنی در آب حل شده که این مواد خاصیت بازی به محلول می‌دهد و PH آب را بالا می‌آورد به عبارتی آب را قلیایی می‌کند. این آب برای بدن انسان بسیار مفید است.

بر چه مبنایی میگوییم آب قلیایی (در محدوده PH مجاز) برای بدن انسان مفید است؟

اولین کشوری که در خصوص تاثیرات مثبت آب قلیایی بر بدن انسان تحقیق کرد کشور ژاپن بوده که در دهه 1930 این مطالعات را انجام داد و در سال 1966 وزارت بهداشت ژاپن استفاده از آب قلیایی را برای اسهال مزمن، سوء هاضمه، تخمیر غیرطبیعی دستگاه گوارش و ترش کردن معده مجاز اعلام کرد و امروزه در بسیاری از کشورهای پیشرفته جهان از آب قلیایی به عنوان حتی ماده شفا بخش استفاده می‌شود.

بهترین فیلتر قلیایی چیست ؟ 

یکی از سوالات برخی از مشتریان این است که بهترین فیلتر قلیایی چیست و چگونه میتوان متوجه آن شد ؟

در اینجا اعلام میکنیم فیلتر قلیایی در تصفیه آب مانند برخی دیگر از فیلترهای تصفیه آب ، قابل شناسایی سطح کیفیتی نیست. اینکه اگر روی لیبل فیلتر فلان نوشته باشد فلان ننوشته باشد یا اینکه پوسته ی فیلتر حک برجسته ی MADE IN TAIWAN داشته باشد , اصلا ملاک شناسایی یک فیلتر با کیفیت نیست .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *