آموزش, تصفیه آب

نقش فیلتر مینرال

نقش فیلتر مینرال در دستگاه تصفیه آب خانگی چیست؟

 معمولاً بطور متوسط، آب شیر منازل دارای سختی نسبتاً بالا هستند. در این مقاله، می خواهیم به بررسی نحوه تأثیر استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی اسمز معکوس روی کاهش سختی و نحوه اضافه شدن املاح توسط فیلتر مینرال که معمولاً در مرحله ششم این دستگاه ها قرار می گیرند، بپردازیم.

میزان بهینه املاح معدنی در فیلتر مینرال

نظرات مختلفی در مورد میزان بهینه املاح معدنی در آب آشامیدنی وجود دارد. از طرفی، گرم شدن آب با سختی بالا، باعث ایجاد رسوب و تخریب تجهیزاتی که آب از آنها عبور می کند شده و همینطور، برای آشپزی و تهیه انواع نوشیدنی، توصیه به استفاده از آّب با سختی کم می شود. اما از طرف دیگر، وجود میزان حداقلی از این املاح (مانند کلسیم، منیزیم، کربناتها و سایر املاح مفید) برای سلامتی بدن و اعضای داخلی آن ضروری می باشد.

مطالعات وسیع مختلف، نشان داده است که آمار مرگ افراد، با میزان املاح مفید موجود در بدن آنها نسبت عکس داشته و در این بین، اهمیت منیزیم حتی از کلسیم هم بیشتر است. از طرفی، همین مطالعات نشان می دهند که مرگ و میرهای ناشی از ایست قلبی، با میزان املاح سمی موجود در بدن، مانند مس و منگنز نسبت مستقیم داشته است.

نقش فیلتر مینرال

درست است که مصرف کنندگان خانگی از آب تصفیه شده برای آشامیدن استفاده می کنند، اما بیشتر مصرف آنها از آب در تهیه نوشیدنی ها مانند چای و قهوه و همینطور در پخت و پز است. آب سختی گیری شده، برای استفاده در پخت و پز و تهیه نوشیدنی ها بسیار ایده آل است. زیرا آب تصفیه شده خالص، باعث می شود تا عصاره موادی مانند گوشت دانه های قهوه، چای و حبوبات بهتر جذب آب شده و طعم بسیار بهتری به غذا و نوشیدنی ها بدهد.برای دم کردن چای و قهوه و درست کردن سوپ و مایه خمیر نان و کیک، بسیار ایده آل است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *