آموزش, تصفیه آب

فیلترممبران

فیلترممبران

فیلتر ممبران

فیلترممبران از چندین غشا یا ورقه های فیلم تشکیل شده است و با قرار گرفتن در اطراف لوله ای پلاستیکی، تنها اجازه عبور آب خالص را می دهند. به عبارت دیگر، نوعی فیلتر می باشد که از غشای نیمه تراوا تشکیل شده و ذراتی از قبیل آلاینده های شیمیایی، بیولوژیکی و فیزیکی نمی توانند از منافذ موجود بر روی آن عبور کنند.

دقت فیلتر ممبران : آبی که توسط فیلتر ممبران تولید می شود باید کاملا سالم و نرم باشد. هر چه دقت فیلتر ممبران بالاترباشد در نتیجه آب نرم تری تولید می شود سپس آلاینده های کمتری درون آب هستند و فشار کمتری به فیلتر پست کربن وارد می شود.اما اگر فیلتر ممبران دقت بالایی برای جذب آلاینده ها نداشته باشد و سختی آب بالا رود، آب سخت فیلتر پست کربن را هم زودتر خراب می کند.

  • خرابی فیلتر ممبران : در صورتی که فیلتر ممبران خراب شود و شما متوجه این مساله نشوید مطمین باشید فیلتر پست کربن نیز کارایی خود را از دست داده و بالافاصله باید تعویض شود.
  • کیفیت و سلامت مخزن تصفیه آب : اگر دستگاه تصفیه آب در طول سال های استفاده، درست نگهداری شده باشد و کیفیت خوبی داشته باشد.
  • در نتیجه مخزن آب هم سالم مانده و آبی که درون مخزن قرار می گیرد سالم مانده و هیچ گونه طعم و بوی نامطبوعی نمی گیرد. بنابراین در این شرایط فیلتر نیز عملکرد صحیحی خواهد داشت. اما اگر مشکلی در دستگاه تصفیه آب رخ دهد و آب آلوده وارد مخزن شود رسوباتی درون مخزن تشکیل شده و فیلتر دائما درگیر حذف آلاینده ها و باکتری خواهد بود که این مساله در کاهش عمر فیلتر نقش زیادی دارد.

اگر شما  فیلتر ممبران دو سال یکبار تعویض می کنید، فیلتر پست کربن را بهتر است سالی یکبار تعویض کنید. اما اگر  که فیلتر ممبران سالی یکبار تعویض می کنید، بهتر است فیلتر پست کربن را ۶ ماه یکبار تعویض نمایید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *