آموزش, تصفیه آب

فیلتر یخچال

فیلتر-یخچال

فیلتر یخچال

فیلتر یخچال که از آن تحت عناوینی مثل فیلتر ساید یا فیلتر ساید بای ساید نیز نام برده می‌شود، وظیفه جلوگیری از ورد رسوبات، شن و ذرات به داخل سیستم آب یخچال را بر‌عهده دارد. در واقع انواع فیلتر یخچال برای تصفیه آب در مخزن مخصوص یخچال کاربرد دارند. فیلتر یخچال بیشتر در یخچال‌های جدید که قابلیت اتصال مستقیم شیر آب شهری به آن‌ها وجود دارد، تعبیه می‌شوند. ذرات معلق، کلر، سموم و مواد شیمیایی موجود در آب که هم برای سلامتی مضر است و هم به‌مرور زمان برای کارایی یخچال مشکل‌ می‌تراشد، با فیلتر یخچال گرفته می‌شود.

یکی از اصلی‌ترین موارد در هنگام بروز خطا و مشکل در یخچال بررسی وضعیت فیلتر آن است. بعضی از فیلترهای یخچال در‌صورت فرسوده شدن قابلیت‌های کاربردی خود را از دست می‌دهند و ازاین‌رو برای دیگر قطعات نیز مشکل به‌وجود می‌آورد

زمان تعویض فیلترهای یخچال

اصولاً فیلترهای تصفیه آب هر ۶ ماه یک‌بار باید عوض شوند ولی چنانچه از فیلترهای باکیفیت و مجزا استفاده می‌کنید، می‌توانید تا یک سال از آن‌ها بهره ببرید. همچنین معیار دیگر، میزان آب تصفیه‌شده توسط فیلتر است. معمولاً در بازار ایران دو فیلتر با ظرفیت ۱۵۰۰ گالن و ۲۵۰۰ گالن موجود بوده و طبیعتاً هر دو فیلتر بعد از برداشت این میزان آب از ظرفیت خود باید تعویض شوند. همچنین علائمی نظیر کم شدن فشار آب آبریز (دیسپنسر) و همچنین عوض شدن طعم آب می‌تواند زمان تعویض فیلتر را به شما یادآوری کند.

روشن شدن چراغ فیلتر

در یخچال‌های جدید و هوشمند، بعد از هر بار تعویض فیلتر، چراغ تعویض فیلتر در یخچال تا ۶ ماه خاموش می‌ماند و بعد از آن زمان، تعویض فیلتر را به شما اعلام می‌کند. در چنین شرایطی، می‌توانید از تکنسین متخصص درخواست کنید تا فیلتر دستگاه شما را عوض کند.

عوامل زیادی وجود دارند که با دقت به آن‌ها به‌راحتی می‌توانید زمان تعویض فیلتر یخچال را تشخیص دهید و مانع از رسوب بستن و آلوده شدن آب آشامیدنی مصرفی خود شوید. مهم‌ترین روش‌های تشخیص زمان تعویض فیلتر یخچال عبارت‌اند از:

  • کدر شدن یخ‌ها
  • عوض شدن رنگ آب
  • تاریخ درج‌شده روی فیلتر یخچال
  • بوی بد آب آبسردکن
  • کم شدن فشار آب
  • آلارم تعویض فیلتر روی نمایشگر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *