آموزش, تصفیه آب

فواید آب تصفیه شده برای سلامتی

فواید آب تصفیه شده برای سلامتی

فواید آب تصفیه شده برای سلامتی

آب تصفیه شده فواید زیادی در بهبود سلامت بدن دارد. آب تصفیه شده‌ای که توسط دستگاه های تصفیه آب تولید می‌شود، برای کاهش قرار گرفتن در معرض آلاینده‌های مضر برای سلامتی و حفظ سلامت و شادابی پوست و مو بسیار موثر است.

مهم‌ترین فواید آب تصفیه شده توسط دستگاه‌های تصفیه آب با فناوری اسمز معکوس شامل موارد زیر می‌شود:

1.چند مرحله فیلتراسیون برای از بین بردن آلاینده‌های مختلف: دستگاه‌های تصفیه آب معمولا شامل چندین فیلتر برای تصفیه آب در مراحل مختلف هستند. در هر یک از این مراحل با استفاده از فیلترهای تصفیه آب نوعی از آلاینده‌های آب حذف می‌شوند و به این ترتیب آبی با خلوص بالا و عاری از هر نوع آلاینده خروجی این سیستم‌هاست.

2.سلامت و بهبود عملکرد بدن: استفاده از آب تصفیه شده باعث بهبود عملکرد بخش‌های مختلف بدن و در نتیجه سلامت آن می‌شود.

3.سلامت پوست و مو: وجود مواد شیمیایی مانند فلزات سنگین، کلر، آلومینیوم و … باعث از دست رفتن رطوبت پوست می‌شود و کلاژن آن را تجزیه می کند. در نتیجه پوست و مو خشک و شکننده می‌شوند. دستگاه‌های تصفیه آب با حذف این آلاینده‌ها مانع از اثرات نامطلوب و مخرب آنها در پوست و مو می‌شوند.

4.حفظ سلامت دهان و دندان: آب تصفیه نشده باعث آسیب زدن به دندان‌ها و حتی تغییر رنگ آنها می‌شود. با مصرف آب تصفیه شده می‌توان از تماس آلاینده‌های مضر با دندان‌ها و اثرات مضر آن جلوگیری کرد.

5.بهبود طعم و مزه آب: استفاده از دستگاه‌های تصفیه آب با فیلترهایی شامل فیلتر کربنی باعث حذف بو، رنگ و طعم نامطلوب آب می‌شود. بهبود طعم و مزه آب نوشیدن آب لازم در روز را برای شما آسان می‌کند و همین موضوع تا حد زیادی در سلامت شما موثر است.

چرا از دستگاه تصفیه آب استفاده کنیم؟

همان‌طور که توضیح دادیم، منابع آبی مختلف توسط عوامل آلاینده متنوع دستخوش تغییرات در کیفیت می‌شوند. با توجه به وجود آلاینده‌های متنوع به خصوص از نوع صنعتی و انسانی، تصفیه آب در تصفیه خانه‌های شهری جوابگوی نیاز به آب تصفیه شده با پارامترهای استاندارد کیفیت نیست. علاوه بر این آب در مسیر رسیدن به محل مصرف نیز می‌تواند توسط عوامل آلاینده ای شامل زنگار لوله‌ها مجددا آلوده شود؛ بنابراین چاره‌ای جز این نیست که از دستگاه‌های تصفیه آب در محل مصرف برای اطمینان از سلامت آب آشامیدنی خود استفاده کنیم.

دستگاه‌های تصفیه آب مجموعه ای از فیلترها و قطعات را برای از بین بردن آلاینده‌های مختلف آب دارند که، مهم‌ترین آنها شامل فیلتر ممبران باعث از بین بردن آلاینده‌های آب با دقت بسیار بالای 0.0001 میکرون می شود.

دستگاه‌های تصفیه آب در مدل‌ها و برندهای مختلف برای پاسخگویی به نیازهای متنوع خریداران طراحی و تولید می‌شوند. انتخاب و خرید نوع مناسب دستگاه تصفیه آب نیز باید بر اساس نیاز شما به آب تصفیه شده، مشخصات آب ورودی و بسیاری از پارامترهای دیگر صورت گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *