آموزش, تصفیه آب

مخزن تصفیه آب خانگی

مخزن تصفیه آب خانگی

مخزن تصفیه آب خانگی

مخزن تصفیه آب خانگی از اجزا مهم در دستگاه تصفیه آب می باشد که علی رغم این اهمیت به آن توجه کافی نمیشود .آب تصفیه شده در مخزن ذخیره نگهداری میشود و چون این آب کاملا خالص است و دارای هیچگونه مواد نگهدارنده ( همچون کلر ) نیست در صورت عدم رعایت نکات بهداشتی این آب به سرعت آلوده میشود .

رشد جلبک و باکتری و انواع میکروارگانیسم ها همچون بیو فیلم ها از موارد شایع میباشد .

به علت اینکه آب مخزن در هنگام خروج باز هم مورد تصفیه نسبی قرار میگیرد لذا ممکن است آب مخزن دارای آلودگی باشد ولی شما از آن مطلع نشوید .بعد از اینکه آلودگی به رشد بالایی رسید که فیلتر از مهار آن ناتوان ماند شما ممکن است طعم و بوی ناخوشایندی در آب حس کنید که بسیار نشانه خطرناکی هست.

برای از بین بردن طعم و بوی نامطلوب آب مخزن باید از مواد بهداشتی ساخته شده باشد و اگر دارای لایه فلزی باشد بسیار مقاوم تر و مناسب تر خواهد بود .

آلودگی مخزن تصفیه آب

طبق توصیه کمپانی های سازنده بهتر است هرساله مخزن را مورد شستشو قرار داد تا در صورت آلوده بودن این آلودگی از بین رود بیشتر برای مخازن فایبرگلاس این توصیه وجود دارد و حتی برخی از کمپانی ها اعلام کرده اند که عمر مفید مخزن های فایبرگلاس 3 سال است .

مخزن های تصفیه آب تحت فشار بوده و یک کیسه هوا در آنها وجود دارد که این هوا آب موجود در مخزن را حتی در زمان قطعی برق تا آخرین قطره خارج میکند.گاهی فشار باد کاهش میابد که باعث افت فشار آب خروجی میشود و همچنین حجم خروجی آب نیز کاهش میابد که در اینصورت دوباره باید مخزن را باد یا اصطلاحا شارژ نمایید .البته در صورتی که در زمانهای تعیین شده فیلترها را تعویض نمایید و همچنین از فیلترهای با کیفیت استفاده کنید معمولا مشکل آلودگی دیرتر ایجاد خواهد شد .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *