آموزش, تصفیه آب

فیلتر این لاین

فیلتر این لاین

فیلتر این لاین شامل سه عدد فیلتر پیش تصفیه میباشد که برای دستگاه های 5 مرحله ای استفاده میشود. این نوع فیلتر برای دستگاه های تصفیه آب آکواجوی مانند لیلیوم، الیت ، لوتوس ، رز ، تولیپ  قابل استفاده میباشد.

 

اجزای پک سه عددی فیلتر فیلتر این لاین

اجزا و محتویات این پک مانند سایر فیلترهای معمولی درون بازار، شامل یه عدد فیلتر پیش تصفیه 5 میکرونی الیافی میباشد که برای حذف گل و لای استفاده میشود. فیلتر بعدی، فیلتر کربنی بوده که از جنس کربن گیاهی تولید شده و برای حذف کلر و مشتقات آن استفاده میشود. در نهایت نیز فیلتر مرحله سوم یعنی فیلتر پیش تصفیه 1 میکرونی الیافی قرار دارد که برای حذف ذرات درشت و معلق درون آب میباشد. این فیلترهای دارای استانداردهای بین المللی FDA و NSF و تحت لیسانس کشور کانادا می باشند.

 

مدت زمان تعویض فیلتر این لاین

مدت زمان تعویض این فیلتر به کیفیت آب مصرفی منطقه بستگی دارد اما به صورت کلی توصیه میشود که هر 6 ماه یکبار تعویض شوند.

 

مشخصات فنی

مدل GAC :

استانداردها Water Quality :، FDA و NSF

شرکت سازنده: آکواجوی-تایوان

ابعاد: ۱۰ در ۲ اینچ

توان تولید: ۱.۹ لیتر در قیقه

زمان تعویض: پس از ۱۲ ماه معادل ۵۶۰۰ لیتر

 

نحوه نصب فیلتر این لاین

این فیلترها برای نصب به هیچ گونه اتصالاتی نیاز ندارند و صرفا کافی است که لوله آب را به آن وارد کنید. در زمان نصب این فیلتر ها بر روی هر دستگاه تصفیه آب سعی کنید قبل از قرار دادن در مدار دستگاه فیلتر شماره دوم یا کربن فعال را Granular Activated Carbon  مورد شست و شو قرار دهید . زیرا در هنگام اولین استفاده  مقداری آب سیاه از فیلتر خارج خواهد شد .

تفاوت فیلترهای کارتریجی با فیلتر این لاین

دستگاه هاس تصفیه آب آکواجوی اگرچه در ظاهر و برند با هم تفاوت دارد اما عملکرد و نوع فیلتر های استفاده شده در آنها یکسان است . بطور کلی دو نوع فیلتر کارتریجی و خطی ( INLINE ) وجود دارد که در دستگاه های تصفیه آب از آنها استفاده می شود.

حدود 70 درصد فیلترهای استفاده شده در دستگاه های تصفیه آب کارتریجی می باشند و این فیلتر ها به وفور یافت می شوند و در تمامی دستگاه ها قابل استفاده می باشند .

مهمترین دلیل زیاد بودن این فیلتر ها نسبت به مدل های دیگر ارزان تر بودن فیلتر و در نتیجه ارزانتر تمام شدن قیمت دستگاه تصفیه آب می باشد. باید در هوزینگ های مخصوص به خود نصب و استفاده شود . اما فیلترهای خطی بدلیل کم حجم بودن و اشغال فضایی کمتر و احتیاج نداشتن به هوزینگ معمولا در دستگاه های کیسی یا کاوردار استفاده می شوند .

به علت کم بودن این فیلترها قیمت بالاتری نسبت به فیلتر های کارتریجی دارند و باعث افزایش قیمت دستگاه می شوند . همچنین فیلترهای خطی یا این لاین را می توان به صورت مستقل از دستگاه تصفیه آب نیز استفاده نمود مانند فیلتر هایی که در بیرون از یخچال استفاده می شوند.

لازم به ذکر است که فقط فیلترهای پیش تصفیه یا همان فیلتر های پایین دستگاه که هر 6 ماه یکبار تعویض می شوند متفاوت هستند . بقیه فیلترها مانند فیلتر پست کربن ، مینرال ، قلیایی ، و ممبران در همه دستگاه ها یکسان می باشد.

در 80 درصد از دستگاه های تصفیه آب Aquajoy عمدتاً از فیلترهای خطی استفاده می شود اما در تعدادی از این دستگاه ها هم از فیلتر کارتریجی استفاده شده است.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *